11 C°

Prelogom popravljali štetu iz Umaga

Autor: Andrija Prović

28.02.2010. 23:00

U najuvjerljivijoj predstavi 16. kola Dukat Prve lige rukometaši Zadar Slada u subotu su u Mocirama upisali svoju 12 ovosezonsku pobjedu. S konačnih 44:22 sastav Roka Paleke ispratio je momčad Preloga, dok su nade gostujućih tinjale samo u uvodnih 10 minuta susreta. S dva nova boda te povoljnom gol razlikom Zadrani su na ovaj način, barem djelomično, isprali gorak okus 15. kola i poraza u Umagu.
Budući da je Crikvenica u derbiju kola s Arenom doživjela i drugi uzastopni poraz, ova je pobjeda Zadrane bodovno izjednačila s Crikvenicom.
Domaći počinju dvoboj kombinirajući 6-0 zonu s ovaj put nešto izmijenjenom napadačkom postavom. Umjesto Ivana Vučkovića na crti se našao Luka Miletić, dok je Ivan Buovac lijevo krilo zamijenio vanjskom pozicijom. Također, među prvih sedam nije bilo ni Tomislava Balenta, a ulogu prvog vratara preuzeo je Ivan Cota. Uvodne minute protekle su u izjednačenoj igri u kojoj su domaće održavali Buovac i Bašić, dok se Prelog branio kombinirajući nekoliko obrambenih formacija. Na trenutke je bilo teško razabrati igraju li gosti 5-1, izrazito duboku 3-2-1, presing ili 4-2.
I rukometaši iz Mocira na trenutke su djelovali zbunjeno te na postavljene zone nisu nalazili adekvatna rješenja. Do desete minute igralo se tako u ritmu gol za gol. Međutim, tada se na lijevom krilu probudio Šime Markić koji s dva brza gola odvodi Zadar na 8:6. Pribojavajući se Sladove serije, Saša Kuček, trener Preloga, pozvao je minutu odmora, međutim, time je samo odgodio neizbježno. Sada mnogo čvršća 3-2-1 zona Zadra, raspoloženi Cota na vratima te brži protok lopte, iz minute u minutu povećavaju prednost domaćih. Ista će se popeti na pet (20. minuta), odnosno devet golova na poluvremenu. S 20:11 ušlo se u drugo razdoblje. Prelog i dalje pokušava s dubokim izlascima, no kako vrijeme odmiče, jedina je dvojba ona s koliko će razlike Zadar ispratiti Međimurce. Koncentriranim nastupom do posljednje minute domaći su na svoj konto upisali plus 22. Najraspoloženiji u zadarskim redovima bio je Šime Markić s 10 golova, no u pobjedi kolektiva gotovo svi igrači upisali su se u strijelce.
– Dobro smo pristupili utakmici te potvrdili kvalitetu koja je na našoj strani. Markić je bio najraspoloženiji, ali svi su igrači dobro odradili svoj dio posla – mišljenja je Roko Paleka, trener Zadar Slada.

ZADAR SLAD44 (20) – PRELOG22 (11)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 150. Suci: Matić (Kostrena) i Kordić (Zagreb).
ZADAR SLAD: Balent, Cota (16), Svorcina (4 +1), Vučković 5, Jerak 2, Buovac 8 (4), Miletić 4, Peronja 2, Vidović 1, Brkljača 5, Mijolović 1, Samaržija, Humbolt, Markić 10, Bašić 4, Peša 2. Trener: Roko Paleka.
PRELOG: Kolarek (3), Lončarić (5), Vuk 1, Matić 1 (1), Bergovec 2, Plesjak 5 (2), Bratković 2, Belić 4, Zadravec 3, Martinčević 2, Janušić 2. Trener: Saša Kuček.
Sedmerci: Zadar Slad 4 (4); Prelog 3 (4).
Isključenja: Zadar Slad 6 minuta, Prelog 6 minuta.

Dukat prva HRL

Rezultati 16. kola: Zadar – Prelog 44:22, Ivančica Ivanec – Senj Wallenborn 33:31, Solin – Slatina 24:22, Županja – Umag 35:27, Crikvenica – Arena Jadrograd 20:25, Đakovo – Trilj 25:23, Kaštela Adriachem – Gorica (jučer).
Slatina 16 2 0 14 426:526 4
U 17. kolu (6./7, ožujka) igraju: Zadar Slad – Đakovo, Prelog – Županja, Umag – Kaštela Adriachem, Gorica – Solin, Slatina – Crikvenica, Arena Jadrograd – Ivančica Ivanec, Senj-Wallenborn – Trilj.

Crikvenička kola krenula nizbrdo

Crikvenica kao jedan od Zadrovih izravnih konkurenata za Premijer ligu, ovih dana proživljava izrazito krizno razdoblje. U posljednja dva kola poraženi su od Senja, odnosno kod kuće od Arene, dok se uprava kluba još prošli tjedan zahvalila treneru Miši Veraji, njegovom sinu Frani, ali i jednom od najiskusnijih igrača, Andreju Sekuliću. Dojučerašnjeg prvog stratega Kiraca zamijenio je pomoćni trener Marin Tomljanović. Loši rezultati i radikalni potezi crikveničke uprave preostalim kandidatima u borbi za viši rang otvorili su prostor za napad na prve dvije pozicije.