11 C°

Rukometaši Zadra stigli do osme pobjede

31.03.2012. 22:00

Krajnji rezultat dvoboja 18. kola (31:27) prikrit će podatak da su rukometaši Zadra jučer u Mocirama za pobjedu uložili više truda od očekivanog, no dojam u ogledu s Dubrovčanima ionako su podredili primarnom cilju – osmom ovosezonskom slavlju. Do njega su stigli ponajviše zahvaljujući angažmanu kapetana Nina Jeraka, strijelca 13 golova, te vrlo dobrom Coti na vratima.
Prvo poluvrijeme ponudilo je bolju igru domaćih i konstantno vodstvo. Razlika od pet pogodaka na isteku 30. minute (15:10) najavljivala je rutinersko dovršavanje posla za igrače Frane Karduma i potvrdu favorizirane uloge, no „gospari” su ustrajnost u nekoliko navrata zamalo naplatili izjednačenjem. Najopasnije je po Zadrane bilo kod rezultata 25:24 i 26:25 (u 53. i 54. minuti), no potonju i najizgledniju priliku Dubrovnik je ispustio izgubivši loptu u kontri. Ne želeći kompromitirati do tada stečeno sastav iz Mocira potom radi 7-1 seriju kojom otklanja preostale dvojbe.
– Kaže se da je najvažnije pobijediti, međutim, ne mogu reći da sam zadovoljan načinom na koji smo se predstavili u ovoj utakmici. Unatoč neiskustvu i izostanku nekolicine važnih igrača, trebali smo izbjeći nepotrebne pogreške u završnici i davanje prilike Dubrovniku da nam zaprijeti povratkom – kazao je Frane Kardum, strateg Zadra.

ZADAR – DUBROVNIK 31:27 (15:10)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 100. Suci: Ivica Mandić  (Solin) i Duje Žanko (Sinj).
ZADAR: Perić, Zelić 6, Klasanović 3, Jerak 13 (4), Šeremet, Šimičević 1, Bukva 4, Čulina, Svorcina, Valčić 3, Radaš, Birkić, Merhar 1, Cota. Trener: Frane Kardum.
DUBROVNIK: Kusturica, Sabolić, Avdić 2, Putica, Penava 7, Bušlje 9 (1), Peručić, Vegar 2, Biško 3, Radić 4 (1). Trener: Dalibor Mršić.
Sedmerci: Zadar 4 (4); Dubrovnik 2 (3).
Isključenja: Zadar 8 minuta; Dubrovnik 8 minuta.