6 C°

Borbenosti na pretek, pomanjkalo sreće

Autor: Viktor Bogut

01.04.2010. 22:00

Kada je sredinom treće četvrtine Požega otišla na +10 (25:45), činilo se da će gošće bez većih problema doći do bodova. Ipak, tada trenerica Zadra Marija Mazija okreće 2-3 (2-1-2) zonu koja stvara velike probleme igračicama Požege. Razigrava se i Ivana Blažević, a sve više šuteva pogađa i Karmen Jeričević. I u roku od tri minute Zadra dolazi do izjednačenja, no na odmor odlazi s -2, budući da su Požežanke pogodile koš u posljednjoj sekundi četvrtine.
I baš je tada Zadranke krenula pratiti nesreća. Gošće nisu imale rješenja za zonu Zadra, no redovito su u posljednjim sekundama napada pogađale koš. Ponekad i iz nemogućih pozicija. S druge strane domaće igračice imali su loš postotak ubačaja, u odlučujućim trenucima gubile lopte i na kraju izgubile bodove.
Požega je ipak preiskusna ekipa da to ne iskoristi. Iako se mora istaknuti velika borbenost zadarskih djevojaka, o čemu dovoljno govori i činjenica da su uhvatile čak 17 lopti u napadu. No, one odlučujuće napadačke skokove ipak se pišu gošćama. A, istini za volju pomogli su i tradicionalno loši suci, koji redovito sebe stavljaju u prvi plan, a jednostavno nisu dovoljno dobri (čitaj očajni su) da sude prvoligašku košarku. I to je već problem o kojemu se valjda ne smije pričati. Nemojmo zaboraviti ipak kakva je HKS organizacija.
Zadranke su propustile veliku priliku da se maknu od “opasne zone”. Očito su (nelogično) prodavanje Ine Marin i ozljeda Marine Akšamović (jedinog pravog centra) ostavile danak. No, u idućem kolu Mazijine igračice čekaju Pulu koja im je direktan protivnik za ostanak u ligi. Trenutačno Zadar ima pobjedu više od Pule i u slučaju uspjeha u toj utakmici mogle bi riješiti sebi pitanje ostanka u elitnom društvu.

ZADAR – POŽEGA 68:76

(19:23, 11:10, 15:14, 23:29)
ZADAR – Mala dvorana na Višnjiku. Gledatelja 250. Suci: Davor Stojić i Ante Braica.
ZADAR: Sikirć 11, Sesar 5, M. Erslan, Majstorović 3, Jeričević 19, Skroče, A. Erslan 2, Krstić, Blažević 20, Meštrović 4, Popović 4, Rogošić. Trenerica: Marija Mazija.
POŽEGA: M. Lovrić 7, P. Lovrić, Božić 19, L. Ercegović, Štrmelj, Tošić (16), Soldo (15), P. Ercegović 10, Bilić 9, Horvat.
Šut za dva: Zadar 20:42 (48%); Požega 20:37 (54%)
Šut za tri: Zadar 7:27 (26%) Sikirć 2, Jeričević 2, Blažević 2, Sesar; Požega 6:29 (30%) Božić 3, Toišić 2, Soldo
Slobodna bacanja: Zadar 7:12 (58%); Požega 18:23 (78%)

A-1 LIGA ZA OSTANAK

Rezultati 6. kola: Zadar – Požega 68:76, Trešnjevka – Split 79:61, Pula – Agram 66:73.
Poredak: Požega 27, Split 26, Zadar i Agram 25, B. Pula 24, Trešnjevka 17.
U 7. kolu (10./11. travnja): Zadar – Biska Pula, Plamen Požega – Trešnjevka, Split – Agram ZG.