19 C°

S mladima nema zagrebancije

01.05.2011. 22:00

Očekivanom 10. ovosezonskom pobjedom vaterpolisti  Zadra 1952 preksinoć su na  Višnjiku osigurali treću poziciju na ljestvici Prve B lige.  Domaća je momčad sa 17:7  svladala Zagreb, čime je uoči  posljednjeg kola i gostovanja  kod Biograda na svoj konto  upisala nedostižnih šest bodova viška. Stožer Zadra zasigurno veseli podatak da je  novo slavlje produkt energičnog nastupa u kojem nije  bilo mjesta oscilacijama, odnosno da je ostvareno uz  golem doprinos mladih i  igrača s manjom minutažom.
Najjača postava Zadra već  je u prvoj četvrtini stigla do  znatnije prednosti. Plus četiri  (5:1) domaćem je sastavu  jamčio miran nastavak susreta, a oslabljenom, fizički i  plivački inferiornijem Zagrebu, nove probleme. Vaterpolisti s Višnjika lakoćom su  stvarali prilike iz kojih su  punili mrežu nemoćnog  Bračuna, dok su još lakše  odolijevali jalovim pokušajima gostujućih. Nakon dvije  minute igre slavinu je otvorio  Bobanović, nesmetano uplivavši ispred protivničkih vrata. U strijelce su se ubrzo  upisali i Raić, Ančić te dvaput Lakoš, čime su zaključili  5-0 seriju. Smanjio je Lipar,  zaslužan za prvu uspješnu  realizaciju igrača u plavim  kapicama, no koncem prve  dionice već je bilo jasno da će  do kraja utakmice jedina  preostala dvojba biti ona o  gol razlici.
Šraubom Igora Šarića Zadrani su nastavili dominaciju  i početkom druge četvrtine, a  da bude još izraženija pobrinuli su se Lakoš i Stipić. U  11. minuti semafor je pokazao više nego indikativnih  8:1. Do poluvremena smo  gledali još tri pogotka, čiji su  autori bili Pelicarić i Megery  za Zagreb, odnosno Torić za  sastav u bijelim kapicama.
S 9:3 tako se ušlo u nastavak, a Ivo Radetić, pomoćni trener Zadra koji je  preuzeo ulogu kažnjenog Gorana Jovančevića, još je veće  povjerenje ukazao mlađim  igračima. Praktički juniorska  postava Zadra sjajno je iskoristila minutažu. Golobrade uzdanice kluba s Višnjika  nisu podlegle pritisku seniorske utakmice, već su,  nastavivši povećavati prednost, u rutinerskom stilu  odradile posljednjih 16 minuta.
Nakon 3:1 u trećoj, Radetićevi izabranici u posljednjoj su četvrtini s pet  golova u mreži „plavih” pokazali da budućnost zadarskog loptanja na vodi nije  upitna. Klarica na vratima,  Lakoš, Šunjo, Jurlina, Torić i  Marko Šarić minutu prije  kraja susreta odveli su domaće do najvećih plus 11  (17:6). Udarcem pod gredu u  posljednjim sekundama Jureša je postavio konačnih  17:7.
– Veseli me što smo više od  dvije četvrtine mogli odigrati  s juniorima. Pokazali smo da  stvaramo igrače koji će sutra  biti okosnica seniorske  momčadi, a to je poseban  razlog za zadovoljstvo. Ne  smijem zaboraviti niti starije  igrače koji su zaista kvalitetno odradili početak susreta te tako omogućili  mlađima da imaju veliku minutažu. Na lijep smo se način  oprostili s domaćom publikom – pobjedom i osiguranjem treće pozicije – kazao  je Ivo Radetić, strateg Zadra.

ZADAR 1952 – ZAGREB 17:7

(5:1, 4:2, 3:1, 5:3)
ZADAR 1952: Pisk, Lakoš 3,  Gledec, Jurlina 1, Šunjo 1,  Raić 3, Jadrešić, Stipić 2,  Torić 2, I. Šarić 2, M. Šarić 1,  Bobanović 1, Klarica, Ančić 1.  Trener: Ivo Radetić.
ZAGREB: Bračun, Mazarek,  Pavliško, Pelicarić 1, Megery 1,  Uzur 1, Jureša 3, Lipar 1, Lambrović. Trener: Duško Baždar.

Prva B liga

Rezultati 13. kola: Zadar  1952 – Zagreb 17:7, Siscia –  Biograd 13:19, Delfin – Galeb  MR 10:19, Kruna Osijek – Opatija 3:11.
Redoslijed: Galeb MR 36,  Opatija 33, Zadar 1952 30,  Biograd 24, Delfin 15, Siscia  12, Zagreb 3, Kruna Osijek 3.
U 14. kolu (7. svibnja) igraju: Biograd – Zadar 1952, Galeb MR – Siscia, Opatija –  Delfin, Zagreb – Kruna Osijek.