ZADAR 2
NAFTA 0
MOSTJE – Gradski stadion. Strijelci: 1:0 Santini (35′), 2:0 Gospić (55′).
ZADAR: Gluić, Bilaver, Šare, Con, Glumac, Jerbić, Banović, Begonja, Mršić, Santini, Gospić. Još su igrali: Sarić, Šimurina, Milin, Torbarina, Gregov, Peraić, Žilić, Anić, Bilaver, Terkeš.
U prvoj oglednoj utakmici koju su Zadrani odigrali na pripremama u Sloveniji zabilježena je pobjeda. Izabranici Dalibra Zebića rezultatom 2:0 slavili su protiv slovenskog prvoligaša Nafte iz Lendave. Zadrane je u vodstvo doveo Ivan Santini u 35. minuti, dok je konačan rezultat postavio Gospić nakon što je primio jednu dubinsku loptu, oslobodio se svojih čuvara i zakucao u suparničku mrežu. Zadrani su, inače, tijekom susreta stvorili dosta prigoda, a najizglednije je imao mladi Mršić koji je već u prvoj minuti pogodio vratnicu. U 37. se isti igrač našao oči u oči sa suparničkim vratarom, ali ga nije uspio svladati. I Slovenci su imali svoje prigode, ali ih nisu iskoristili. Prema riječima sportskog direktora Josipa Bajla, igra Zadrana bila je više nego zadovoljavajuća, naročito u prvom poluvremenu, dok nije došlo do mnogobrojnih zamjena. Već danas će prvoligaš sa Stanova odigrati drugu utakmicu, ovog puta suparnik je ZTE, mađarski prvoligaš i sudionik Europske lige. Početak utakmice predviđen je u 17.30 sati, a igra se u Mađarskoj gdje će Zadrani nakratko otputovati iz Slovenije.