20 C°

Luka Perović i Nikita Baraba najbolji Zadrani

04.03.2012. 23:00

Članovi Jadere su najjaču smotru za plivače do 12 godina i mlađe te plivačice do 10 godina i mlađe zaključili popevši se sedam puta na postolje, dok su članovi Zadra osvojili pet odličja

Bazen na Višnjiku proteklog je vikenda pozdravio prvo Regionalno prvenstvo Hrvatske – Regije 1 za kategoriju mlađih kadeta. Na mitingu u organizaciji Plivačkog kluba Zadar kroz dva su se dana natjecanja, 12 disciplina i tri dijela programa predstavile uzdanice 10 dalmatinskih klubova, među kojima su sa 59, odnosno 58 od ukupno 260 plivača najmasovniji bili domaćini Zadar i Jadera. Osim masovnošću, zadarski klubovi mogli su se pohvaliti i novim vrijednim dosezima, pa je tako Zadar doplivao do pet odličja i potvrde epiteta uspješnog organizatora, dok je Jadera najjaču smotru za plivače do 12 godina i mlađe te plivačice do 10 godina i mlađe zaključila popevši se sedam puta na postolje.
Norma Luke Perovića
Od mlađih kadeta Zadra istaknuo se Luka Perović, koji je u disciplini 100 m prsno (1:22.73) osvojio drugo mjesto i pravo nastupa na Prvenstvu Hrvatske. Perović je postao i jedini zadarski predstavnik svoje kategorije koji se plasirao na državnu završnicu te će klupske boje braniti u Splitu od 15. do 18. ožujka. I u ostalim disciplinama Luka je također imao odlične plasmane: bio je četvrti na 50 m prsno (39.19) i na 50 leđno (36.71), a uz pomoć Marka Radovića, Luke Smrkinića, Bože Puhalovića i Ivana Medanića stigao je i do tri medalje štafetama. U kombiniranom sastavu njih petorica osvojili su srebro na 4×50 mješovito (2:24.91), broncu na 4 x 100 slobodno (4:48.43) i broncu na 4×50 slobodno (2:10.41).
Dvaput peta bila je štafeta plivačica u kojoj su osim mlađih kadetkinja Nike Kotlar i Andree Raić plivale i početnice Marta Benić i Ema Molnar. U zadnjem dijelu natjecanja, na dionici 50m prsno, broncu je zaslužio Ivan Medanić (39.11), a osim navedenih plasmana, među prvih 10 u Dalmaciji plivači Zadra plasirali su se sveukupno 28 puta.
– Treneri mlađih kadeta Željko Olujić i Danijela Kurtin jako su zadovoljni ostvarenim rezultatima. S obzirom na postignute uspjehe, poglavito u odnosu na lanjske ukupne rezultate, očigledno je da se mali plivači razvijaju u pravom smjeru – istakla je Josipa Nekić, glavna trenerica Zadra.
Baraba predvodila Jaderu
Najvrjednije rezultate od 58 plivača Jadere postigla je Nikita Baraba. Nakon što je na 100 m prsno s vremenom 1:38.93 doplivala do drugog mjesta, a 100 m mješovito svladala za 1:29.77, dva puta se penjala na postolje. Ženska štafeta Jadere u sastavu Elena Šušteršić, Tonka Krstić, Nikita Baraba i Nika Sipina nastupila je triput i svaki put je bila treća, dok kod muških natjecatelja vrijedi naglasiti nastupe Ante Nižića, koji je u disciplinama 50 leđno (34.08) i 50 slobodno (30.30) oko vrata objesio bronce. Pored navedenih osvajača medalja, do mjesta među prvih 10 još su stigli: Stipe Medić, Andrija Smolić, Magdalena Majić Mazul i Duje Grgić. Jadera je na Prvenstvu Dalmacije imala ukupno 31 plasman među 10 najboljih.