20 C°

Gaćina očekivano najbolji

Autor: Viktor Bogut

04.03.2013. 23:00

Čim završi njemačka liga sve svoje snage usmjerit ću na Svjetsko prvenstvo. Pokušat ću odraditi dobre pripreme i tempirati formu za to natjecanje – kaže Gaćina

Zadarski stolnotenisač Andrej Gaćina očekivao je obranio titulu seniorskog prvaka Hrvatske. Ove godine Seniorsko prvenstvo održano je u Malinskoj na otoku Krku, a uz Gaćinu slavila je i Tian Yuan u ženskoj konkurenciji.
Zadranin je u finalu sa 4:1 (11:9, 7:11, 11:8, 11:9, 11:5) u setovima pobijedio Zagrepčanina Roka Tošića.
U poluzavršnici Gaćina je bio bolji od najugodnijeg iznenađenja turnira, člana Libertasa Marincolora, mladog Mihe Simovića sa 4:0 (11:9, 11:3, 11:6, 11:4), dok je Tošić u drugom poluzavršnom susretu sa 4:1 bio bolji od Tomislava Kolareka koji je imao problema s ramenom. Nakon dobro odrađenog turnira, Gaćina nastavlja s klupskim obvezama.