Poraz rukometaša u Dubrovniku

04.11.2011. 23:00

Subotnje gostovanje u Dubrovniku rukometašima Zadra je donijelo treći ovosezonski poraz. Konačnih 39:35 posljedica je boljeg izdanja Gospara u posljednjih 15 minuta, odnosno brojnih tehničkih grešaka i slabije defanzivne role „plavih”. Uoči završnice Zadrani su držali konce u svojim rukama, imali izglednih plus tri i priliku da egal igru iz prvog poluvremena pretvore u novo slavlje, no domaći su bili odlučni ne ispustiti imperativom označene bodove. Drugom pobjedom Dubrovčani su najavili bijeg s dna ljestvice, dok će pomlađeni sastav iz Mocira novu šansu za dokazivanje imati u srazu s Kamičkom.
– Izgubili smo u pravoj muškoj utakmici. Domaća momčad se bolje snašla u završnici, no ne mogu ne istaknuti i neujednačeni sudački kriterij koji joj je bio dodatni vjetar u leđa. Žao mi je zbog dobre prilike, ali sam istovremeno ponosan na svoje mlađe igrače, koji su se predstavili u pravom svijetlu – kazao je Frane Kardum, trener Zadra.

DUBROVNIK – ZADAR 39:35 (18:18)

DUBROVNIK – Dvorana Gospino polje. Gledatelja: 70. Suci: Petar Bulum i Nikola Carević (oba Metković).
DUBROVNIK: Đikić, Avdić 5, Penava 17 (10), Bušlje 4, Peričić, Dabelić 2, Hajdarević, Begar 4, Biško 2, Bobić, Radić 4, Drljević 1. Trener: Dalibor Mršić.
ZADAR: Vrsaljko, Zelić 2, Klasanović 4, Jerak 10 (5), Arbanas 6, Šeremet, Šimičević 4, Bukva 4, Perić, Čirjak 1, Maričić 2, Humbolt 2, Malčić, Maruna. Trener: Frane Kardum.
Sedmerci: Dubrovnik 10 (12); Zadar 5 (5).
Isključenja: Dubrovnik 12 minuta; Zadar 8 minuta.