20 C°

Hajduk rutinirano do pobjede

Autor: Drago Bajković

04.12.2009. 23:00

Zadrani su na Stanovima doživjeliporaz od Hajduka. Bila je to utakmica koja nikoga nije mogla oduševiti kvalitetom, a na kraju su se Splićani bolje snašli i odnose kućama tri boda. Kada bi brojili prigode Zadar bi čak bio u blagoj prednosti, ali na kraju se zbrajaju samo golovi. Tijek utakmice odredio je rani pogodak bilih, točnije Skočibušića koji je nesretno pogodio svoju mrežu. Kada je u drugom poluvremenu Čop zabio i drugi zgoditak za Hajduk sve je bilo jasno bez obzira što je Mršić smanjio samo dvije minute kasnije.
Hajduk je u vodstvo došao već u drugoj minuti. Slobodni udarac s desne strane izveo je Tomasov, a Skočibušić nesretno glavom poslao loptu u svoju mrežu – 0:1. Nakon primljenog zgoditka Zadrani počinju igrati, ali njihovi napadi nisu imali konkretnu završnicu. Prvu pravu prigodu Zadrani su stvorili u 26. minuti. Ćurjurić je odapeo s dvadesetak metara, a Subašić krajnjim naporom spriječio da se lopta zakoprca u njegovoj mreži.U 30. minuti Tomasov se našao i izglednoj situaciji, ali njegov mlaki udarac Ježina lako kroti. Igrala se 42. minuta kada je Andrić okušao svoj udarac s 25 metara, lako za Ježinu.
Drugo poluvrijeme prigodom su otvorili Zadrani. Igrala se 50. minuta kada je Santini ostavio odličnu loptu za Ćurjurića koji iskosa s dvadesetak metara tuče, ali lopta je prohujala tik iznad grede. Uzvratio je Tomasov odličnim udarcem, ali Ježina je ponovno siguran. Hajduk je vodstvo povećao u 69. minuti. Tičinović je izveo korner  lijeve strane, lopta je u šesnaestercu  preletjela svih i došla do Čopa koji je naklonom glave poslao loptu u mrežu iza leđa ovoga puta nemoćnog Ježine – 0:2.
Samo dvije minute kasnije Zadar je smanjo zaostatak. Mladi Antonio Mršić je izveo slobodan udarac s desne strane, lopta je bježeći od Subašića koji ju je okrznuo prstima ipak završila u mreži – 1:2. U 74. minuti Terkeš je na asistenciju Ćurjurića krenuo sam prema vratima Subašića, ali je označeno zaleđe, po mišljenju mnogih potpuno neopravdano jer je Zadrov napadač ušao iz drugog plana. Zadrani su do kraja utakmice pokušali ne bi li osvojili barem bod, ali ostalo je sve na pokušajima.

ZADAR – HAJDUK 1:2

ZADAR – Igralište u Stanovima. Gledatelja: 4.000. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Pomoćnici: Krunoslav Ambrinac i Saša Tomić ( oba Zagreb). Strijelci: 0:1 Skočibušić (2. – ag), 0:2 Čop (69.), 1:2 Mršić (71.). Žuti kartoni: Ćurjurić, Bilaver, Mitrović (Zadar) Strinić (Hajduk). Crveni –
ZADAR: Ježina 5,5, Skočibušić 5,5, Puljić 5,5, Jonjić 5,5, Jozinović 5,5 (od 46. Mršić 6,5, Jerbić 5,5 (od 70. Mitrović -), M. Ljubičić 5,5, Ćurjurić 6, Bilaver 5,5, Terkeš 5,5, Santini 6 (od 63. Šaranović 5,5). Trener: Dalibor Zebić
HAJDUK: Subašić 6, Rubil 5,5, Vejić 6, Maloča 6, Strinić 6, Tičinović 6(od 85. Oremuš- ), Andrić 6,5, Tomasov 6, Skoko 6, Čop 6,5 (od 78. K. Ljubičić -), Ibričić 6,5 (0d 63. Vukušić 6). Trener: Edoardo Reja

OČEKIVAO JUNAKE, DOBIO NOVE MUKE

Posljednja utakmica jesenskog dijela prvenstva dovela je Hajduk na Stanove koji su tako uzvratili za kolovošku pobjedu Zebićevih igrača na Poljudu. Borbena i vrlo tvrda utakmica koja nije obilovala kvalitetom, ali je barem bila neizvjesna do samoga kraja što je barem malo uspjelo zadovoljiti apetite ispunjenih tribina zadarskog stadiona. Nakon utakmice uobičajenoj konferenciji za tisak pristupili su predstavnici obaju klubova, a umjesto glavnog šefa struke Splićana Edoarda Reje pred mikrofone je stao njegov pomoćnik Joško Španjić. Uvijek znatiželjni predstavnici medija pomislili su da su možda Stanovi bili kobni i za trećeg Hajdukovog trenera nakon Vučevića i Miše, ali je sve sumnje promptno odagnao Josip Bepo Bajlo, sportski direktor NK Zadra, koji je opravdao talijanskog trenera njegovim slabijim poznavanjem hrvatskog jezika, pa je tu dužnost prepustio Španjiću. Španjić je na kraju izrazio zadovoljstvo osvojenim trobodom, a sve drugo je manje bitno, jer ionako Hajduk ove sezone nije pokazao blještavilo na travnjaku.– Iako je igra bila ravnopravna možemo biti zadovoljni što smo osvojili vrlo važna tri boda. Igra nam nije bila na nekoj vrhunskoj razini, a svakako je na kraju ove teške polusezone najbitnije da smo je pobjedom zaključili i da se možemo koncentrirati na pripreme za proljetni dio prvenstva. Imali smo svojih šansi koje smo iskoristili, a Zadrani svoje na našu sreću nisu – kratak i jasan je bio Španjić i prepustio mikrofon Daliboru Zebiću koji se drugi put ove sezone morao suočiti s gorčinom domaćeg poraza. Prvi put protiv Cibalije na početku u 1. kolu i sada u posljednjem kolu jesenskog dijela. Tražio je Zebić junaka u svojoj momčadi koji bi ih mogao odvesti do pobjede, ali takav se nije pojavio.– Čestitke Hajduku na zasluženoj pobjedi. Moram se složiti s kolegom Španjićem i konstantirati da se nije imalo Bog zna što vidjeti u 90 minuta utakmice, a ono što sam priželjkivao prije početka da ćemo imati nekoliko junaka u momčadi se nažalost nije obistinilo. Štoviše, imali smo dosta neraspoloženih pojedinaca u našim redovima, nedostajalo je još malo srčanosti i borbenosti, sredina nam nije bila kakva je trebala da uspije nadjačati Skoku i Andrića. Pogotovo bi nam tu dobrodošao Surać koji zbog bolesti nije mogao nastupiti. Špice nam nisu mogle dobiti pravu, upotrebljivu loptu – pronašao je Zebić uzroke lošoj predstavi svojih igrača, a i osvrnuo se na primljene pogotke kojoj je kumovala ogromna nes(p)retnost zadnje linije.– Kako smo dva glupa gola primili još mi nije jasno. Prvi smo zabili sami u mrežu, a na drugome smo dopustili da Čop ubaci loptu u naš gol na metar udaljenosti od gol-crte. S takvim gafovima, protiv ovako čvrstog Hajduka koji je zatvorio svoje prilaze golu, nismo se mogli nadati ni neriješenom rezultatu – za kraj je kazao strateg Zadrana kojeg u nastavku sezone, na proljeće, ponovno čeka bitka za goli prvoligaški život.                                                A. DEŠPOJA