Srijeda, 24. travnja 2024

13 C°

Majstori remija ponovno u svom elementu

04.12.2011. 23:00

Zadar petu utakmicu za redom nije uspio pobijediti; imao je posljednji napad i priliku da lideru prvenstva nanese prvi poraz u sezoni – nije uspio, no uspio je ne izgubiti od do sada neprikosnovenog Metkovića te tako jesenski dio Druge HRL – jug okončati zasluženim pljeskom. Rukometaši iz Mocira prekjučer su se i pred svojom publikom predstavili kao majstori remija: s konačnih su 22:22 četvrti uzastopni dvoboj odigrali neriješeno.
Neretvani su bolje otvorili susret 13. kola te nakon osam minuta igre imali prednost od pet golova (5:0). Brzopleta rješenja u napadu domaćih donosila su prevagu Metkovcima, no ne i nakon minute odmora Frane Karduma. “Plavi” su ubrzo počeli prelijevati vodu na svoj mlin, da bi do sredine prvog poluvremena stigli do minimalnog vodstva (7:6). Do odlaska na odmor Zadrani su u nekoliko navrata imali plus dva na svom kontu, međutim, pad koncentracije koštao ih je 3-0 serije gostiju kojom su 30. minutu zaključili rezultatom 11:12.
Isti odnos snaga ponudio je i nastavak, za vrijeme kojeg prednost jedne momčadi nije bila veća od dva gola. Zadar je u finiš ponovno ušao s većim izgledima: semafor je u 55. pokazao 21:19, međutim, remi se na kraju pokazao najpoštenijim ishodom. Priliku za minimalnu pobjedu rukometaši iz Mocira ispustili su sedam sekundi prije isteka vremena, kada je Ninu Jeraku dosuđeno probijanje.
Iako nije uzela puni plijen, zadarska je mladost još jednom potvrdila neosporni potencijal, dok joj bod oduzet vodećoj momčadi daje za pravo nadati se da će 2011./12. sezonu završiti u vrhu poretka. S obzirom na prikazano u posljednjih 11 kola, o ambicijama o povratku u Prvu HRL u Mocirama bi mogli početi razmišljati već sljedeće godine.

ZADAR – METKOVIĆ 1963 22(11):22(12)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 150. Suci: Ivan Klapež i Ivan Pervan (oba Trilj).
ZADAR: Vrsaljko, Zelić 5, Klasanović 5, Jerak 5 (4), Arbanas, Šeremet, Šimičević, Bukva 2, Malčić, Perić, Čirjak 2, Peša 3, Maričić, Merhar, Cota. Trener: Frane Kardum.
METKOVIĆ 1963: Volarević, Pehar, Kežić 4, Bezer, Marušić, Koncul, Kaleb, Veraja 6, Pavlović 3, Mateljak, Prskalo, Krndelj 1, Batinović 1, Govorko 2, Mataga 5 (2), Talajić. Trener: Slobodan Batinović.
Sedmerci: Zadar 4 (4); Metković 1963 2 (4).
Isključenja: Zadar 2 minute; Metković 1963 6 minuta.

DRUGA HRL – JUG

Rezultati 11. kola: Zadar – Metković 1963 22:22, Solin – Split II 35:30, Kamičak – Jelsa 35:19, Dubrovnik – Krilnik 32:28, Knin 95 – Trilj PV 28:36, Hrvatski dragovoljac – Trogir 31:23.
Redoslijed: Metković 1963 21, Hrv. dragovoljac 19, Kamičak 17, Trilj PV 14, Zadar 12, Trogir 11, Solin, Dubrovnik 10, Split II, Jelsa 6, Krilnik 4, Knin 2
U 12. kolu (18. veljače) igraju: Zadar – Split II, Trogir – Metković 1963, Solin – Jelsa, Kamičak – Krilnik, Dubrovnik – Trilj PV, Knin 95 – Hrvatski dragovoljac.