6 C°

Matea Ombla najbolja u Italiji

Autor: Viktor Bogut

05.01.2010. 23:00

Mlada stolnotenisačica Donata Matea Ombla ovaj vikend osvojila je svoje prvo međunarodno zlato. Ombla je nastupila u talijanskom Lignanu na međunarodnom pozivnom turniru koji organizira najpoznatija tvrtka stolnoteniske opreme Tibhar, i na kojemu su nastupile ponajbolje europske mlađe kadetkinje. Nakon što je na europskom TOP 12 u Belgiji osvojila treće mjesto, izgubivši u polufinalu od Kineskinje engleskog podrijetla Ho Tin Tin, ovaj put je istu u finalu pobijedila 3:2 (12:10, 11:13, 14:12, 14:16, 17:15). Ombla je prije toga s pet pobjeda i niti jednim porazom osvojila prvo mjesto u svojoj skupini, da bi nakon toga igrala finale protiv “Engleskinje” koja je također osvojila prvo mjesto u svojoj grupi. Finale je zaista bio dramatičan i prepun obrata. Došlo je do odlučujućeg petog seta, a svaki od tih pet setova rješavao se na “razliku”. U konačnici je slavila Ombla, iako su i jedna i druga imale niz meč lopti. Zadranka se tako na najbolji mogući način revanširala mladoj Ho Tin Tin. Odličnim igrama i rezultatima Matea je “zaradila” poziv i izbornika kadetske reprezentacije Renata Čengića. Ombla će tako nastupiti na Otvorenom prvenstvu Mađarske koje se igra od 15. do 17. siječnja i to u sklopu kadetske reprezentacije. Valja napomenuti da u kadetkinje spadaju djevojke koje imaju do 16 godina, dok je Ombla prije nekoliko dana napunila 11.
U Italiji su nastupila i dva mlađa kadeta Donata, Danijel Mijatović i Filip Miljatović. Mijatović je bio četvrti, dok je Miljatović osvojio osmo mjesto.