Subota, 27. travnja 2024

Još jedan korak prema doigravanju

05.02.2012. 23:00

Pobjedom u gostima kod Vodovod Osijeka stolnotenisači Donata napravili su novi korak prema ovosezonskom cilju, a to je plasman u doigravanje za prvaka Hrvatske. Jasno je prije osječkog dvoboja bilo da su zadarski stolnotenisači favoriti za osvajanje bodova, ali s obzirom na to da Donat ove sezone u svome rosteru ima poprilično mlade i neafirmirane igrače, također je bilo jasno da ovakvo gostovanje predstavlja veliki izazov. No, u konačnici su igrači Donata prikazali odličnu igru i sa 4:0 uspjeli doći do dva nova boda. Ipak, dvoboj, iako se po rezultatu čini, i nije bio toliko lagan za zadarske igrače. Doduše, nakon prvog dvoboja činilo se da bi mogao biti, jer je najbolji igrač Donata u ovoj sezoni, Domagoj Maglić s glatkih 3:0 slavio protiv iskusnog Filipa Slameka, najboljeg igrača domaće momčadi. U prvom setu Slamek je „uhvatio” tri, u drugom šest, a u trećem samo jedan poen. Osječanin jednostavno nije imao šanse razviti svoju igru protiv odličnog Maglića. U drugom dvoboju igrač Donata Tomislav Maraković imao je ipak malo većih problema protiv Davora Lončara. Nakon prva dva seta bilo je 1:1, ali u trećem i četvrtom setu kvaliteta Marakovića ipak dolazi do izražaja i 11:5, 11:4 donatovac slavi. Najviše problema imao je Alan Jalžabetić koji je tek nakon pet setova uspio slaviti protiv Vjekoslava Zovka. U tim trenucima dvoboj je već manje-više bio praktički riješen, a da domaća momčad ne osvoji niti počasnu pobjedu pobrinuo se zadarski par Maglić/Jalžabetić koji je nakon četiri seta bio bolji od osječke kombinacije.
U idućem kolu Zadrani kod kuće dočekuju direktnog konkurenta za plasman u doigravanje, sastav Pule, a u slučaju pobjede Donat će praktično osigurati plasman među četiri najbolje hrvatske momčadi.

Vodovod – Donat 0:4

Slamek – Maglić 0:3 (3:11, 6:11, 1:11), Lončar – Maraković 1:3 (6:11, 11:7, 5:11, 4:11), Zovko – Jalžabetić 2:3 (11:7, 5:11, 11:13, 11:3, 5:11, Slamek/Zovko – Maglić/Jalžabetić 1:3 (7:11, 11:8, 10:12, 6:11)