Mnogo lakše nego se očekivalo

05.12.2010. 23:00

Pomogla je stolnotenisačima Donata činjenica da se iskusni igrač dubrovačkog Libertasa Damir Atiković samo formalno pojavio na dvoboju, odradio zagrijavanje te zbog ozljede desne ruke predao oba susreta. S ulaskom od 2:0 u dvoboj zadarski stolnotenisači nisu mogli izgubiti derbi osmog kola Prve lige. Prvu pobjedu je Donatu donio Tomislav Kolarek pobjedom nad Markom Habijanecom. Očekivano je zadarski igrač slavio protiv iskusnog Habijaneca, ne davši mu niti malu šansu da napravi iznenađenje. Nakon toga slijedila je formalnost i predaja Atikovića, da bi rezultat smanjio Neven Juzbašić koji je slavio protiv Osječanina u zadarskim redovima Jakova Krivića. Zadarski stolnotenisač je imao veliku priliku svladati Juzbašića. Poveo je 2:0 u setovima, da bi nakon toga dva seta izgubio u samom finišu. Peti set ipak se nije imao snage vratiti, tako da je Dubrovčanin lako došao do pobjede. Parovi su bili izrazito zanimljivi. I nisu krenuli dobro za zadarski sastav. Loše su Kolarek i Tomislav Zubčić otvorili taj susret. Previše su forsirali, igrali igru netipičnu za dvoboj parova. Kada su se malo smirili, krenuli igrati na duže poene, došli su do dominacije i okrenuli 0:1, na 3:1. Nakon toga sve je bilo riješeno, budući da je opet na teren morao izaći već spomenuti Atiković, koji je predao i drugu partiju za vrlo ugodnih 4:1 za Donat.

Donat – Libertas 4:1

Kolarek – Habijanec 3:1 (11:7, 11:5, 11:7), Zubčić – Atiković 3:0 bb, Krivić – Juzbašić 2:3 (11:9, 12:10, 10:12, 9:11, 6:11), Kolarek/Zubčić – Habijanec/Juzbašić 3:1 (6:11, 12:10, 11:9, 11:8).