18 C°

Zadrani i dalje nezaustavljivi

06.03.2011. 23:00

Subotnjim derbijem sedmog kola Zadar i Biograd  priveli su kraju prvi krug natjecanja u Prvoj B vaterpolskoj  ligi, dionicu koju je nakon  uzbudljive i sadržajne 32 minute domaći sastav okončao  šestom uzastopnom pobjedom. Iako su ulogu favorita  Biograđani prepustili trenutačno drugoplasiranom sastavu Lige, sraz županijskih suparnika samo je u prvom dijelu ponudio dominaciju vaterpolista s Višnjika, dok je  ispunjeno zadarsko plivalište  u preostalom vremenu svjedočilo derbiju u punom smislu. Naime, neizvjesnosti nije  nedostajalo sve do završnice  susreta, kada je Zadar uspio  napraviti odlučujući iskorak  do konačnih 8:5.
Pogoci Igora Šarića, Jadrešića i Raića Zadranima su  u prvoj dionici priskrbili uvjerljivih 3:0. Zadar je dominirao, te se činilo da ga gosti  teško mogu zaustaviti na putu  do novog slavlja. Spomenuti  se dojam još više pojačao kada  se Čurković pobrinuo za četvrti, a Stipić za peti gol u  mreži Rukavine. No plus pet  kao da je uspavalo domaće  igrače, dok je Biograd u posljednje dvije minute druge  četvrtine počeo prelijevati vodu na svoj mlin. Prvi je „skretničar” bio kapetan Radas, a  30 sekundi do odlaska na veliki odmor pridružio mu se  Ivanišević.
Sa 5:2 tako se ušlo u nastavak, početkom kojeg je Biograd nastavio svoju seriju.  Dušković se našao na metar  ispred nemoćnog Marcelića te  pospremio za 5:3, odnosno  najavu uzbudljivijeg i neizvjesnijeg drugog poluvremena. Gosti su većim dijelom  treće četvrtine bili konkretniji  u pokušajima pred zadarskim  golom, no rezultat se nije mijenjao sve do 22. minute kada  je Ančić prekinuo dugotrajni  post domaćih. Semafor je pokazivao 6:3 sve do posljednjih  sekunda treće dionice, ali i  toliko je Biograđanima bilo  dovoljno za četvrti pogodak.  Igrača više iskoristio je  Aličić.
Unatoč obostranim prilikama, od kojih je nekoliko završilo na vratnicama, a nekoliko u rukama vratara, 6:4  stajalo je i nakon prve tri  minute igre u posljednjoj dionici. Vrhunac uzbuđenja dogodio se kada je Ivanišević  iskoristio novu prigodu s  igračem više, te svoju momčad  doveo samo na gol zaostatka  (6:5). U domaće se redove  uvukla nesigurnost, Biograd  je postao sve češći gost pred  Zadrovim vratima, pa je i egal  završnica naizgled bila neminovna. Međutim, odlučan da  do nje ne dođe, 2.40 do kraja  Jadrešić je s lijevog krila zabio  za 7:5. Preostalo vrijeme obilježili su kontraprekršaji i  obostrana nervoza, no Zadar  je bolju koncentraciju naplatio s nova tri boda. Egzekutor  za 8:5 bio je Stipić, koji se 30  sekundi prije kraja po drugi  put upisao u strijelce.
– Na početku smo odigrali  onako kako smo se dogovorili,  no polovinom druge četvrtine  promašili smo nekoliko zicera, te umjesto da privedemo  utakmicu kraju bez većih poteškoća, dopustili smo da se u  naše redove uvuče nervoza.  Biograd je kasnije imao igru  kakva im više odgovara – s  puno kontakta i dosta agresivnu, no veseli me da smo  pobijedili u pravoj Prvenstvenoj utakmici. Vaterpolo se na  pravi način vratio u Zadar, a  mi se s ponosom možemo  osvrnuti na proteklih sedam  kola – kazao je Goran Jovančević, trener Zadra 1952.
– Nisam zadovoljan igrom  svoje momčadi u obrani. Loše  smo otvorili utakmicu, kasnije  smo se pokušavali vratiti, u  čemu su nas i suci donekle  zaustavili, no Zadar je na kraju zasluženo slavio. Suđenje je  samo jedan segment koji se  uklopio u naše loše izdanje –  rekao je Ivan Kolačko, trener  Biograda.

ZADAR 1952- BIOGRAD 8:5

(3:0, 2:2, 1:2, 2:1)
ZADAR 1952: Marcelić, Lakoš, Gledec, Jurlina, Čurković 1, Raić 1,  Jadrešić 2, Stipić 2, Torić, I. Šarić 1, M. Šarić, Bobanović, Curać,  Ančić 1. Trener: Goran Jovančević.
BIOGRAD: Rukavina, Kardum, Kulaš, Deković, Aličić 1, Dušković  1, Tomašić, Kadija, Eškinja, Ivanišević 2, Brzić, Radas 1, Baričić,  Milicki. Trener: Ivan Kolačko.