Zadranima peti uzastopni bod

06.03.2011. 23:00

Rukometaši Zadra preksinoć su u Mocirama upisali  peti uzastopni bod ostvaren u  dvobojima sa slavonskim  predstavnicima. Nakon remija u Vinkovcima, odnosno slavlja u srazu s Osijekom, izabranici Romana Perinovića u  17. su kolu s 31:27 nadigrali  Đakovo, te tako najavili dugo  očekivani bijeg sa začelja ljestvice. Dominacijom većim dijelom susreta domaća je  momčad pokazala da spomenuti uspjesi nisu plod sretnih  okolnosti, već da je Zadar  nakon dugo vremena pronašao priželjkivanu, pobjedničku formu.
– Odigrali smo onoliko koliko je bilo dovoljno za pobjedu. Kontrolirali smo utakmicu i bili bolji praktički svih  60 minuta. Pad koncentracije  u drugom dijelu za posljedicu  je imao smanjivanje rezultata,  no s obzirom da smo ovaj  tjedan naporno trenirali pripremajući se za još jednu  važnu utakmicu, onu s Brodom za 14 dana, u dvoboj s  Đakovom svjesno smo ušli  umorni, znajući da imamo  kvalitetu za pobijediti suparnika – istaknuo je Romano  Perinović, strateg domaćih.
Njegovi su igrači susret otvorili klasičnim ispitivanjem  snaga i igrom u ritmu gol za  gol, a prvi su iskorak napravili  kod rezultata 3:3. Mini serijom Zadrani su u 10. minuti  priskrbili plus tri (6:3), prednost koja je trebala jamčiti  mirniji nastavak prvog poluvremena. Ipak, Slavonci su  odlučni ne predati se već u  ranoj fazi te postupno smanjuju zaostatak. Do izjednačenja im je trebalo 10 minuta, a za minimalno vodstvo  12. U 22. semafor je tako  pokazao 11:12. No to je bilo  sve što su gosti napravili u  prvom poluvremenu. U preostalom vremenu raspoloženi  Jerak svojim je pogocima i  asistencijama poveo Zadar do  uvjerljivih 17:12. Pridružili su  mu se Peša, Surać, Zelić i  Mijolović.
Predah nije poremetio Zadrane pa su i početkom nastavka demonstrirali uvjerljivo  izdanje. Jerakov četvrti uspješno realizirani sedmerac, a  potom dvije dobre Zelićeve  reakcije s krila, domaće su u  35. odveli do maksimalnih  osam golova viška (20:12).  Nakon 14 minuta bez pogotka  Đakovo je zabilo tek u 36.  (20:13). Angažirana 6-0 “plavih” nije ostavljala puno prostora Đakovčanima, a ako bi i  uspjeli uputiti udarac, Cota se  pobrinuo da i posljednja  obrambena linija bude na visokoj razini. Opuštanje i nekoliko tehničkih grešaka Zadrana pogurali su Đakovo do  22:18 u 41. minuti, međutim,  razloga za uzbunu u domaćim  redovima nije bilo. Barem ne  u tom trenutku. Zadar je uzvratio istom mjerom, dok je  Suraćav gol u 45. označio  povratak na plus osam  (27:19).
No razloga za uzbunu domaći su imali nakon pada u  idućih 10 minuta. Zadar je,  naime, zabio samo jednom, a  Cota je u spomenutom razdoblju čak sedam puta morao  vaditi loptu iz mreže. Najzaslužniji za 28:26 (55.) bio je  Tomislav Bošnjak, kapetan  Đakova pored čijeg imena je  upisano 10 pogodaka. No i  Zadar je imao svog “Bošnjaka”: nakon pravovremene Perinovićeve minute odmora,  domaći su na krilima Suraća  ponovno prelili vodu na svoj  mlin. Kružni napadač rukometaša iz Mocira u završnici  je bio jedini strijelac svoje  momčadi, a njegova tri uzastopna gola postavila su konačnih 31:27. Za izostanak  triler završnice, osim Suraća,  pobrinuo se i Cota s nekoliko  atraktivnih obrana.

ZADAR – ĐAKOVO 31 (17): 27 (12)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 120. Suci: Veljko Kordić i  Hrvoje Mitrović (oba Zagreb)
ZADAR: Bobanović, Zelić 3, Merhar, Jerak 9 (5), Šimičević,  Mijolović 6, Brkljača 2, Čirjak, Surać 6, Klasanović, Peša 5, Cota.  Trener: Romano Perinović.
ĐAKOVO: Frizon, T. Barberić 5, Josipović, B. Lubar 3, Bošnjak 10  (2), I. Barberić, D. Lubar 4, Tot 2, Petrović, Išasegi 2, Šimić, Punda  1. Trener: Pero Tadić.
Sedmerci: Zadar 5(5); Đakovo 2 (5).
Isključenja: Zadar 8 minuta; Đakovo 10 minuta.

PRVA HRL

Rezultati 17. kola: Zadar – Đakovo  31:27, Osijek – Ivančica Ivanec 28:25,  Spačva Vinkovci – Brod 34:27, Županja  – Hrvatski dragovoljac 25:20, Umag –  Senj Wallenborn 35:27, Kaštela Adriachem – Mladi rudar (jučer), Prelog –  Crikvenica (jučer).
Poredak: Spačva,Brod 23, Senj 22, Osijek 20, Kaštela, Županja, Ivančica 19, Đakovo 18, Crikvenica 17, Umag 14, Hr. drag. 13, Zadar 11, Mladi rudar 9, Prelog 7
 U 18. kolu (12./13. ožujka) igraju:  Ivančica Ivanec – Zadar, Brod – Osijek,  Mladi rudar – Spačva Vinkovci, Hrvatski dragovoljac – Kaštela Adriachem, Crikvenica – Županja, Senj Wallenborn – Prelog, Đakovo – Umag.