7 C°

Hrvatska s Gaćinom slavila na gostovanju u Austriji

Autor: Viktor Bogut

06.09.2012. 22:00

Susretima 1. kola započele su kvalifikacije za ekipno Prvenstvo Europe koje će se od 4.-13. listopada sljedeće godine održati u austrijskom Scwechatu. Hrvatska muška reprezentacija slavila je na gostovanju u austrijskom Bruck an der Muru protiv domaćina 3:2, dok je naša ženska reprezentacija gostovala u nizozemskom Panningenu gdje je poražena 1:3.
U susretu s Austrijom, Zvonimir Korenić je na stol poslao trenutačno najbolji sastav predvođen Ruiwu Tanom i Andrejom Gaćinom, koji su i podnijeli najveći teret vrijedne pobjede. Tan je slavio u oba svoja odigrana susreta, dok je treći bod pridodao Gaćina.
Meč je počeo susretom Tan Ruiwua i Stefana Fegerla. Tan je izgubio prvi set, međutim u preostala tri seta je odigrao dominantno te je u konačnici slavio 3:1 u setovima. Gaćina je laganom pobjedom od 3:0 protiv Dominika Habesohna povisio vodstvo na 2:0. Na “trojci” je iskusni Chen Weixing lagano dobio Tomislava Kolareka 3:0 te je smanjio rezultat u meču na 1:2. Očekivalo se da će Gaćina staviti točku na “i” protiv Fegerla, međutim Fegerl je nakon izgubljenog prvog seta odigrao kao u transu te dobio tri seta zaredom čime je izjednačio omjer u meču. U petom, odlučujućem susretu, Tan nije dopustio iznenađenje te je s 3:1 svladao Habesohna za prva dva hrvatska boda u ovom kvalifikacijskom ciklusu.
Pomlađena hrvatska ženska reprezentacija gostovala je kod europskih prvakinja reprezentacije Nizozemske, gdje je poražena s 1:3. Jedini bod za našu ekipu donijela je Mateja Jeger pobijedivši Britt Erland s 3:1. Za Nizozemke dva boda donijela je Li Jiao u susretima s Petrom Petek i Matejom Jeger, dok je treći bod osvojila Nicky Zetsen pobjedom nad Ivanom Tubikanec.
Susrete drugog kola obje naše reprezentacije igraju za dva tjedna u Prelogu, žene protiv Mađarske, a nakon toga za stol izlaze muškarci koji će igrati protiv Bjelorusije.

Rezultati

Austrija – Hrvatska 2:3
Stefan Fegerl – Ruiwu Tan 1:3 (11:9, 9:11, 7:11, 9:11) Daniel Habesohn – Andrej Gaćina 0:3 (6:11, 8:11, 9:11), Weixing Chen – Tomislav Kolarek 3:0 (11:9, 13:11, 11:4), Stefan Fegerl – Andrej Gaćina 3:1 (5:11, 11:6, 11:6, 15:13), Daniel Habesohn – Ruiwu Tan 1:3 (7:11, 11:8, 6:11, 4:11).
Nizozemska – Hrvatska 3:1
Jiao Li – Petra Petek 3:0 (11:6, 11:6, 11:8), Britt Eerland – Mateja Jeger 1:3 (12:10, 3:11, 6:11, 8:11), Nicky Zetsen – Ivana Tubikanec 3:0 (11:5, 13:11, 11:8), Jiao Li – Mateja Jeger 3:0 (11:7, 11:5, 11:4).