8 C°

Zadar – Osijek 3:1

07.02.2014. 23:00

Zadrani su u drugi dio prvenstva krenuli pobjedom. U 21. kolu Prve HNL nakon odlične nogometne predstave na Stanovima svladali su Osijek rezultatom 3:1. Na travnjaku koji je nakon prvog poluvremena izgledao kao slavonska oranica obje su momčadi dale sve od sebe i zaslužile pljesak oko 1.000 gledatelja. Zadar je bio bolji i zasluženo stigao do tri vrijedna boda čime je prednost pred Osijekom povisio na osam bodova. Interesantan je podatak da je ovo prva domaća pobjeda Zadrana nakon što je u jesenskom dijelu, i to davno u kolovozu prošle godine, pobijedio baš ovaj Osijek. I to identičnim rezultatom 3:1.
Osječani su bolje krenuli u susret, imali su laganu terensku inicijativu i u prvih desetak minuta u nekoliko navrata dolazili nadomak Zadrova gola. Međutim, domaćini su s lakoćom rješavali te napade gostiju iz grada na Dravi. A onda oduševljenje na Stanovima u 10. minuti. Ivančić je ubacio u šesnaesterac gostiju, Jonjić je promašio loptu, a nje se dokopao Banović. Povratnik iz Domžala u padu šalje neobranjivo loptu u desni kut vratara Mikulića za veliko slavlje modre momčadi – 1:0.
U 55. minuti Zadrani su stigli i do drugog pogotka na ovoj utakmici. Šimurina je na 30 metara od svojih vratiju uporno pritiskao Škorića i na kraju mu oduzeo loptu. Međutim tu nije stao, krenuo je na putovanje dugačko 60-ak metara, prošao dva gostujuća igrača, a onda odlično u šesnaestercu uposlio Ivančića koji oštro tuče i pogađa suprotni kut gostujućih vratiju – 2:0.
U 61. minuti Osječani uspijevaju natjerati Zadrova vratara da loptu vadi iz svoje mreže. Nakon kornera s lijeve strane na prvoj vratnici najviši u skoku je Jonjić koji neobranjivo pogađa mrežu Zadrana – 2:1.
U 82. minuti Zadrani su dočekali svoju polukontru iz koje su poentirali i riješili pitanje pobjednika. Bašić je odličnom okomitom loptom uposlio Ivančića koji se oslobodio svog čuvara, ušao u šesnaesterac i pravovremeno uposlio Tadića. Zadrov napadač je loptu prebacio na drugu nogu, a onda precizno pogodio nebranjeni do gola vratara Mikulića – 3:1.

OSIJEK – ZADAR 3:1

ZADAR – Igralište na Stanovima. Gledatelja: 1.000. Sudac: Marijo Strahonja (Zagreb) 7. Pomoćnici: Igor Krmar i Tomislav Gulan (oba Zagreb). Strijelci: 1:0 Banović (10′), 2:0 Ivančić (55′), 2:1 Jonjić (61′) 3:1 Tadić (82′). Žuti kartoni: Ivančić, Sarić (Zadar), Jonjić, Šorša (Osijek). Crveni: –
ZADAR: Matković 6,5 Con 6.5, Šimurina 7, Neretljak 6,5, Viduka 6,5(od 76. Bašić 6,5), Sarić 6,5, Banović 7(od 79′ Čirjak -), Bilaver 6,5, Weitzer 7(od 68. Surać 6,5), Ivančić 7, Tadić 7. Trener: Ferdo Milin
OSIJEK: Mikulić 5, Pavić 5,5, Kurtović 5,5, Cesarec 5, Vitaić (od 60′ Ugarković 5,5), Novaković -(od 17. Bralić 5,5), Mandić 5,5 (od 56. Dugandžić 5,5), Jonjić 6,5, Škorić 6,5, Šorša 5,5, Matas 5,5. Trener: Ivica Kulešević.