8 C°

Ponovno “zaleđene” u Plamenu

07.11.2010. 23:00

Košarkašice Zadra niti u petom uzastopnom pokušaju nisu uspjele savladati Plamen Požegu. Nakon stopostotnog lanjskog učinka u dvobojima s “bijelo-plavima”, konačnih 84:72 Slavonkama je preksinoć osiguralo novo slavlje, a gostujuću ekipu zadržalo na posljednjem mjestu prvoligaške ljestvice. Zadar je u tri ovosezonske utakmice upisao isto toliko poraza.
U susret četvrtog kola Zadranke ulaze odlučne prekinuti crni niz, a dobar napadački učinak i nadmoć pod obručima (do kraja utakmice gošće će prikupiti 43 skoka) pomažu im održavati priključak u prve dvije četvrtine. Minus od tri poena (42:39) kod odlaska na veliki odmor društvu s Višnjika i dalje je davao nadu u pozitivan ishod, međutim, ponor se otvorio sredinom trećeg razdoblja. Opterećene brojnim osobnim greškama gošće naglo gube korak, dok Požega s linije slobodnih bacanja koristi sve češće pokušaje i u posljednjih 10 minuta ulazi s prednošću od 14 koševa (72:58). Pokazat će se nedostižnom.
– Požega je ekipa koju je zaista teško dobiti – konstatirala je Marija Mazija, trenerica Zadra.
– U prvom poluvremenu uspjele smo ostati u egalu, no ne i u trećoj četvrtini kada se prelomila utakmica. Bilo je jako teško bez Glorije Sikirić i s još uvijek nedovoljno spremnom Ivanom Blažević, međutim, dobar dio susreta odolijevale smo pritisku domaćih i parirale im u više segmenata igre. Na kraju, ostaje nam veliko žaljenje zbog ogromnog truda koji je uložen, no što je tu je. Moramo se uzdignuti i krenuti naprijed. Svjesne smo realnosti koju ne možemo zaobići, ali isto tako i činjenice da je Prvenstvo daleko od kraja i da imamo još mnogo prilika – zaključila je Mazija.
Prvi strijelac susreta bila je Požežanka Tošić s 26 koševa, a samo koš manje i odličan obrambeni učinak ostvarila je kapetanica Zadra Antonija Erslan.

PLAMEN POŽEGA – ZADAR 84:72

(18:18, 24:21, 30:19, 12:14)
POŽEGA – Dvorana Grabrik. Gledatelja: 20. Suci: Želimir Tresoglavić i Tomislav Dagen (oba Osijek).
PLAMEN POŽEGA: Lovrić 19 (8-10), Šegota, Božić 7, Ercegović 4 (0-2), Budimir 7 (1-3), Tošić 26 (3-3), Soldo 19 (7-8), Lea Hrmić, Lana Hrmić, Tadić, Drmić 2. Trener: Vladimir Englman.
ZADAR: Sesar 2, Jačan 15 (2-4), Majstorović 6 (2-2), Meštrović 4, M. Erslan, Štrmelj 2, Perica 5, Tokić 10, A. Erslan 25 (1-2), Blažević 3 (1-1). Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Plamen Požega 16-35 (46%); Zadar 24-44 (54%).
Šut za tri: Plamen Požega 11-29 (38%, Tošić 5, Lovrić 3, Soldo 2, Božić); Zadar 6-17 (35%, Erslan 4, Jačan, Perica).
Slobodna bacanja: Plamen Požega 19-26 (73%); Zadar 6-9 (66%).
Skokovi: Plamen Požega 20 (6); Zadar 43 (12).
Osobne pogreške: Plamen Požega 13; Zadar 26.