Srebro koje obećava zlatnu budućnost

08.04.2017. 22:00

Pretkadeti Zadra pod vodstvom trenera Marina Pulje poraženi su u finalu Prvenstva Hrvatske koje se, za sve mlađe muške kategorije, održava u Slavonskom Brodu. Nakon što su mladi Zadrani dan ranije u polufinalu slavili protiv DOŠK-a, jučer su se suprostavili Ciboni, momčadi koju su dva puta ove sezone svladali. Ipak, kada je bilo najvažnije, mladi “vukovi” su ipak slavili i osvojili trofej koji pripada najboljoj pretkadetskoj momčadi u Hrvatskoj. Na ovaj način su pretkadeti Cibone obranili titulu prvaka u ovoj kategoriji, slavivši u konačnici rezultatom 84:77.
Krenula je Cibona bolje u utakmicu i nakon prvih pet minuta igre momčad Ivana Tomasa imala je prednost od šest poena (10:4), no u nastavku Zadar s par dobrih akcija i oduzetih lopti stiže i u konačnici zaključuje prvu četvrtinu s minimalnom prednošću (20:19). U nastavak utakmice Cibona kreće puno agresivnije i preuzima konce u svoje ruke i na poluvrijeme odlazi s dvoznamenkastom prednošću (41:31).
No, Zadar se vraća u trećoj dionici. Dugo se čekalo na prve poene, a prvi je pogodio tricu Zadranin Duje Brala koji smanjuje zaostatak Zadra na 41:34. S druge strane Kumanović Luka također odmah uzvraća tricom za 44:36 i svoj 15 koš. Igralo se nakon toga koš za koš, a u posljednjih pet minuta treće dionice Zadar polako sustiže rezultat i približava se na samo dva poena 44:42. Na 4:30 do kraja treće četvrtine rezultat je izjednačen 46:46, a Zadar nakon dugo vremena dolazi do prednosti (46:47), nakon čega trener Cibone poziva “timeout”. Duje Brala u nastavku zabija svoj 19 koš za vodstvo Zadra 48:51. Domagoj Horvat u 28 minuti tricom dovodi Zadar na najveće vodstvo 48:57, ali Cibona se ne predaje i serijom 4-0 smanjuje vodstvo na 52:57, odnosno i na samo dva poena zaostatka 55:57, a u konačnici pred ulazak u odlučujuću dionicu Zagrepčani imaju koš prednosti.
Veliki problem Zadru je stvorila peta osobna pogreška Brale u 33. minuti. Tada Cibona opet dolazi do kontrole i pet minuta prije kraja stiže na +10 (70:60). Ipak, Zadrani se ne predaju. Preko odličnog Domagoja Horvata smanjuju na -5, ali i on dobiva petu osobnu pogrešku, što se pokazalo kao preveliki hendikep za Puljinu momčad. Sve je rješeno 90 sekundi prije kraja, kada Cibonin Kumanović pogađa tricu za 82:74.
U redovima Zadra Maksim Matulina ubacio je 21 poen, a tome dodao deset skokova, dok su Horvat i Brala ubacili 20, ali kao što je spomenute, njih dvojica su morali mnogo ranije napustiti parket. Najbolji u redovima Cibone bio je Luka Kumanović sa 26 poena.
CIBONA- ZADAR 84:77
(19:20, 22:11, 17:26, 26:20)
CIBONA: Hajdinović 7, Šabić 14, Kumanović 26, Svoboda 12, Kodžoman 8, Grlica, Mirković 14, Brčić, Vučić 3, Linde, Ivanišević. Trener: Ivan Tomas
ZADAR: Krševan Milin, Horvat 20, Klarić 4, Brala 20, Matulina 21, Klarica 3, Žilić 4, Šantić, Rančev 4, Prtenjača, Baljak, Viduka 1. Trener: Marin Pulja