S Marin sve izgleda lako

08.11.2009. 23:00

U subotnjem ogledu s ekipom Croatie 2006, zadarske su košarkašice ostvarivši i drugu domaću pobjedu (75:60), pokazale kako će nova dvorana na Višnjiku za većinu A1 ligaške konkurencije ove sezone biti teško osvojiva utvrda. Iako su Mazijine odabranice u utakmici s Trešnjevkom uvjerljivije slavile (83-46), susret s Croatiom pružio je još bolju predstavu i razlog zadovoljstvu, kako Zadrankama i njihovom vodstvu, tako i opet mnogobrojnoj publici okupljenoj u odličnoj atmosferi male dvorane. Unatoč lošijem startu, od kraja prve četvrtine mlada ekipa Zadra do kraja će susreta odigrati taktički vrlo dobro te okončati utakmicu u rutinerskom stilu ne dopustivši Zagrepčankama da u niti jednom trenutku ozbiljnije zaprijete.
Problemi s tranzicijom i agresivnom obranom Croatie prisilile su Maziju da kod rezultata 5:10 pozove prvu minutu odmora, no očito su njeni savjeti urodili plodom pa Zadranke na kraju prve četvrtine uspijevaju ubilježiti minimalnu prednost (15-14). Od tog trenutka, polako ali sigurno, Ina Marin i društvo okreću utakmicu u svoju korist. Trice i prodori Marin, dinamika koju je Meštrović unosila na obje strane terena, a potom i mini serija Glorije Sikirić, rezultirale su sa sedam koševa prednosti na poluvremenu (36:29).
Rana trica Sikirić već je na otvaranju treće četvrtine dala naslutiti da će i druga zagrebačka ekipa u glavni grad bez bodova. Isti je naum imala i Marin, prvo ime susreta s ukupno 26 koševa, koja je u tom razdoblju odigrala svoje najbolje minute. Ako ne bi zabijala iz igre, Ina je radila čestu pomutnju u obrani gostujućih, pritom omogućivši Zadrankama brze i lake koševe. Semafor je potom pokazao i plus 18 za Zadar (52:34). Marina Akšamović dobro se nosila s Erak, centrom gostujućih, no četiri osobne pogreške posjele su je na klupu, a Croatia početkom posljednje četvrtine dolazi na minus 11 – ponajviše zbog slabijeg obrambenog skoka Zadranki. To je ipak bilo i najbliže što su se gostujuće košarkašice uspjele približiti, tako da je utakmica zaključena s konačnih 75:60. Uz izvrsnu partiju Marin (pored 26 koševa sakupila je četiri asistencije te dvije ukradene lopte i dva skoka), svoj su obol dale i Blažević s 14, Meštrović 11 te posebno Glorija Sikirić ubilježivši 15 koševa uz stopostotni šut.
– Cure su od prve do zadnje minute ušle u utakmicu onako kako smo tražili – agresivno u obrani s pritiskom na njihove bekove i zaustavljanjem Erak. Radi se o visokom i neugodnom centru s kojim su se Akšamović i Blažević znale kvalitetno nositi. Sikirić je također odigrala odličnu utakmicu limitiravši Ilijanić, njihovu inače najkonkretniju igračicu, dok učinak Marin nije potrebno posebno napominjati. Jako smo zadovoljni budući da smo savladali ekipu koja je će vjerojatno konkurirati u Ligi za prvaka – rekao je Branimir Peričić, pomoćni trener košarkašica Zadra.

ZADAR – CROATIA 2006 75:60

(15:14, 21:15, 20:15, 19:16)
ZADAR – Dvorana 3 ŠRC Višnjik. Gledatelja: 120. Suci: Davor Stojić, Ante Braica (oba Šibenik).
ZADAR: Sikirić 15 (3-3), Sesar, M. Erslan, Kovačević, Jeričević, Skroče, A. Erslan 3 (1-2), Marin 26 (6-7), Blažević 14 (2-4), Meštrović 11 (3-4), Akšamović 5 (1-2), Rogošić 1 (1-1). Trenerica: Marija Mazija.
CROATIA 2006: Pačovski, Valentić 8 (3-4), Jurić 12 (2-6), Margić 6 (2-4), Brkljačić 5 (1-2), Ilijanić 8 (2-3), Erak 10, Jularić 8, Kovačina, Borenović 1 (1-2), Dundović 2. Trener: Đuro Simon.
Šut za dva: Zadar 20-37 (54,1%); Croatia 23-38 (60,5%).
Šut za tri: Zadar 6-10 (60%, Marin 4, Sikirić 2); Croatia 1-6 (16,7%, Valentić).
Slobodna bacanja: Zadar 17-23 (73,9%); Croatia 11-21 (52,4%).
Skokovi: Zadar 21 (4); Croatia 19 (5).
Osobne pogreške: Zadar 22; Croatia 20.