7 C°

Utopili se u dubokoj 5-1

08.11.2009. 23:00

U subotu su Zadrani put Crikvenice otišli po pobjedu, no domaćini očito nisu bili impresionirani najbližim im pratiteljima te je konačnih 32:26 pokazalo kako je u ovom trenutku momčad s Kvarnera najizgledniji putnik među odabrano Premijer društvo. Utakmica osmog kola Prve Dukat rukometne lige pred prepunim je tribinama crikveničke Gradske sportske dvorane obilježena nervoznim početkom Zadar Slada koji ne uspijeva pronaći adekvatno rješenje za učinkovitu 5-1 obranu Crikvenice te s druge strane, momčadi koja je znala iskoristiti česta isključenja i brojne tehničke greške Palekinih igrača. Također i nekoliko propuštenih kontri Zadra, uz konstantno agresivnu obranu domaćih praćenu brzom transformacijom ispred Balentovog gola, rukometašima iz Mocira bili su dovoljni tek za zaostatak od četiri gola na poluvremenu (15:11).
Nažalost po Zadrane, ni nastavak nije ponudio bitno drugačiju sliku – Crikvenica i tijekom drugog dijela uglavnom uspijeva održati prednost od 4, 5 ili šest golova. Iako je Slad u 57. minuti zaostajao tri gola (29:26), svoju priliku potom ne koriste, a Crikvenica na kraju bilježi i osmu pobjedu iz osmog susreta.
– Vidi se zašto je Crikvenica trenutačno prvoplasirana momčad. Jednostavno nismo bili pravi, a oni su to znali iskoristiti. Žao nam je zbog propuštene prilike, no nije smak svijeta, u subotu nas očekuje utakmica s Ivančicom u kojoj krećemo u lov na nove bodove. Do kraja prvenstva još je dugo, stoga nas i poraz ne bi smio pretjerano uzdrmati – kaže Frane Kardum, pomoćni trener Zadar Slada.

CRIKVENICA – ZADAR SLAD 32:26

CRIKVENICA – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 500. Suci: Glavinić, Veraja (oba Metković).
CRIKVENICA: Barić, Stojanović 1, Lončarić 2, Badmeljović, Kosanović 3, Čupić 6 (1), Jurković, Mataja 1, Brajnović, Kereš, Montanari 7(1), Vukelić 6, Briški 1, Sekulić 5. Trener: Esad Subašić.
ZADAR SLAD: Balent, Cota, Marinović, Vidak, Jerak 1, Buovac 5, Ninčević 11 (4), Peša, Brkljača 2, Humbolt 1, Markić, Bašić 3, Peronja, Žeravica 3. Trener: Roko Paleka.
Sedmerci: Crikvenica 2 (4); Zadar Slad 4 (5).
Isključenja: Crikvenica 10 minuta, Zadar Slad 16 minuta.

2. HRL JUG Ž: ZADAR – ORKAN 26:22

ZADAR – SD Mocire. Gledatelja 70. Suci; Mate Milić, Ante Stipandžija, oba Šibenik
ZADAR; Josipa Smoljo, Kristina Zorić, Katarina Šare, Iva Dujić, Justina Stojanov 6, Kristina Jurčević, Matea Hrboka, Anna Babić 2, Petra Maruna, Andrea Pinčić, Iva Bokanović 9, Marija Katarić 4, Martina Bilaver 5, Tea Zekanović, trener Damir Samaržija
ORKAN; Maja Kačunić, Tončica Žilić 1, Ivana Žilić, Ivana Banović, Daniela Čulić 8 (3), Mirjana Ercegović 5 (4), Dijana Mimica 5, Ana Čikotić, Božana Čaktaš 3, Jelena Balić, Mladena Delić, trener Daniela Čulić Sedmerci: Zadar 0, Orkan 7 (7)
Isključenja, Zadar 12 min, Orkan 0 min
Bila je to utakmica koja je potvrdila predviđanja, prvo poluvrijeme dosta tvrdo te se s rezultatom 10:11 odlazi na odmor. U nastavku drugačiji, moderniji i brži rukomet. Zadranke sa 4:2 obranom, s dva flastera na Čulić i Ercegović, rade presing na loptu i prisiljavaju gošće na pogreške te se od rezultata 12:12, serijom od 6:1 odmiču na zasluženih 18:13 sredinom drugog poluvremena. Završetak utamnice gol za gol do konačnih 26:22.
– Mlada smo i poletna momčad koja ima snagu kad igra kolektivno, to smo dokazali drugim poluvremenom kad smo doslovno prelomili utakmicu u početnih 10 minuta. Obranom 4:2 osvajali smo lakoćom lopte i brzim kontrama Bokanović, Katarić i Bilaver slomili otpor Orkana. Sretan sam da nam se Stojanov raspucala i da je bila na razini svojih prošlogodišnjih igara, svim curama čestitam na borbenosti i zalaganju, jer ovo nam je prva utakmicu u nizu od tri koje moramo dobiti (Orkan, Makarska, Knin). U ime cura zahvaljujem se publici na podršci – kazao je trener Zadra Damir Samaržija.
Sljedeća utakmica na rasporedu je 21. studenog 2009. kada u 9. kolu Zadranke idu u goste Makarskoj.