Košarkašice pale u produžetku nakon 1:23 u prvoj četvrtini!

09.10.2016. 22:00

Teško je reći koji je valjaniji razlog poraza košarkašica Zadra u Virju, taj što su u prvoj četvrtini dale samo jedan koš, ili što su promašile čak 13 slobodnih bacanja. Ili ga možda razlog možemo tražiti u činjenici da su promašile velik broj zicera i imale postotak šuta za dva 24 posto. No, unatoč svim „negativnim pokazateljima”, Zadranke su imale priliku i dobiti utakmicu. Prije svega radi pogođenih čak osam trica, ali i činjenici da su košarkašice Marije Mazije imale nestvarna 24 napadačka skoka. No, na kraju košarkašice Zadra poražene su u produžetku.
A dugo će Zadranke pamtiti prvu četvrtinu koju su izgubile sa 23:1. Tek je Glorija Sikirić u osmoj minutu pogodila jedno bacanje i činilo se da će Zadar doživjeti slom već u ranoj fazi utakmice. Ipak,  kako vrijeme prolazi, razlika je sve manja, a u 39. minuti Zadar prvi puta vodi (50:51). Zadranke se tada brane, ali Glorija Sikirić promašuje važan napad, a domaća igračica Marta Hrastić pogađa jedno bacanje i Zadranke imaju deset sekundi za zadnji napad, ali Dujić promašuje šut za dva. U konačnici domaći Podravec Gigant slavi sa 69:61.
PODRAVEC GIGANT – ZADAR 69:61
(23:1, 13:19, 8:17, 7:14, 18:10)
VIRJE – Školsko sportska dvorana. Suci: Žarko Kovačević, Marko Milković, Nikola Krajačić.
PODRAVEC GIGANT: Senjan 2, Šimunić 13, Hrastić 23 (1-2), Ćurić 10, Spretnjak 6 (4-4), Vinković, Slamić, Brezak, Dan. Bukovčan 12 (3-4), Dij. Bukovčan 3 (3-4), Turčić, Drljanovčan.
ZADAR: Oštrić, Jelenković 10 (2-4), Dujić 16, Dedić 6 (2-6), Sikirić 14 (6-8), Nikpalj 9 (1-4), Budija, Mandić 6, Čavić, Šolić,
Šut za dva: Podravec Gigant 17-41 (41%), Zadar 14-58 (24%)
Šut za tri: Podravec Gigant 6-15 (40%) Hrastić 4, Šimunić, Bukovčan, Zadar 8-27 (39%) Dujić 4, Jelenković 2, Nikpalj 2
Slobodna bacanja: Podravec Gigant 17-23 (74%), Zadar 9-22 (41%)
Skokovi: Podravec Gigant 50 (44+6), Zadar 52 (24+28)