21 C°

Kvarneranima bodovi i druga pozicija

10.04.2011. 22:00

Bez Alena Čurkovića, a s  nedovoljno iskusnim Nikolom  Curaćem na vratima, vaterpolisti Zadra 1952 preksinoć su  na Višnjiku pružili vrlo dobar,  no ne i dostatan otpor uvjerljivoj Opatiji. Nakon minusa od četiri pogotka uspjeli su  se potpuno vratiti u utakmicu,  u završnici stići nadomak remija – nagrade za požrtvovnost u drugom poluvremenu.  Međutim, koncentriranija i iskusnija gostujuća momčad na  kraju je odnijela puni plijen.  Konačnih 10:12 u derbiju 11.  kola Kvarneranima je donijelo  i bolju međusobnu gol razliku,  odnosno otvorilo vrata za potvrdu druge pozicije na ljestvici.
Na korak do remija
Nastavivši dominaciju gostujućih iz druge četvrtine,  Sušanj je u 17. minuti bio  uspješan sa sedam metara,  dok je Deželjin, nedugo potom, odmjerenim udarcem u  gornji desni kut zabio za 4-0  seriju igrača u plavim kapicama (4:8). Zadar je bio na  koljenima, a zbog neuvjerljivog izdanja potkraj prvog i  početkom drugog poluvremena činilo se i pred najvećim ovosezonskim porazom. Ipak, Ančič je ubrzo  smanjio na 5:8, a Bobanović  iz polukontre vratio nadu  Zadranima. Nalet domaćih  poremetio je Juršević, koji je  pospremio za 6:9, no odlučnost vaterpolista s Višnjika, posebice Igora Šarića, okrunjena  je s dva nova gola u Vukovićevoj mreži.
U oba navrata kapetan Zadra sjajno je iskoristio gužvu u  suparničkom petercu te vratio  domaće na izglednih minus jedan (8:9). Do kraja treće četvrtine gledali smo još jedan  pogodak Opatijaca. Za 8:10  pobrinuo se Marinčić, lobom  iskoristivši neopreznost Curaća. Međutim, njegova  odlična reakcija nije poremetila ritam Zadrana, a nije niti  crveni karton Gorana Jovančevića, koji se zbog prigovora početkom posljednje dionice morao preseliti na tribine.  Sredinom četvrtine Igor Šarić  izborio se za peterac, a Gledec  ponovno vratio Zadar na pogodak zaostatka. Kulminacija  uzbuđenja dogodila se tri i pol  minute do kraja, kada je Bobanović s igračem više „bijele”  potpuno vratio u utakmicu.  Zadar je imao 10:10 i priliku  da u preostalom vremenu izvuče barem bod, međutim,  Marinčić je na gotovo identičan način još jednom matirao  Curaća, dok je prethodno nerealiziranu brojčanu nadmoć  Zadra Turina kaznio golom za  10:12. U tom trenutku semafor  je pokazivao još samo 22 sekunde, premalo za bilo što  promijeniti.
– Obranu nismo odigrali na  zadovoljavajućoj razini. Dobili  smo nekoliko “jeftinih” golova  te se doveli u poziciju da moramo hvatati priključak.  Nažalost, nismo uspjeli izdržati do samog kraja, no što je  tu je. Prvenstvo još nije gotovo,  a u nadolazećim utakmicama  nastojat ćemo dati maksimum  kako bismo sa što boljim skorom okončali sezonu. Pred nama su još tri utakmice u kojima  je najvažnije da damo sve od  sebe, a tada vjerujem da i rezultat neće izostati – kazao je  Igor Šarić, strijelac dva pogotka i jedan od raspoloženijih  u domaćim redovima.
Plus 2 Opatije u drugoj
Golovima sadržajnu prvu  četvrtinu otvorili su Deželin i  Peroš za 0:2 Opatije. Igrači u  bijelim kapicama odgovorili su  3-0 serijom, za koju su zaslužni  bili Gledec i dvaput Ančić, a  do isteka 8. minute i rezultata  4:4 igralo se u ritmu gol za  gol.
Slabije obrane uskoro su zamijenile kudikamo čvršće zone, pa je sredinom druge četvrtine Peroš iskoristio prvi ozbiljniji propust Zadrana (4:5).  Za 0:2 u drugoj, jedinoj dionici  koja je okončana rezultatskom  nadmoći jedne momčadi, zabio je Turina. Sterilan zadarski  napad bio je posljedica dubokih i pravovremenih izlazaka suparničkih igrača, čiji su  udarci lakoćom završavali u  Vukovićevim rukama, odnosno pored gola.

ZADAR 1952 – OPATIJA 10:12

(4:4, 0:2, 4:4, 2:2)
ZADAR 1952: Curać, Lakoš, Gledec 2, Jurlina, Černe, Raić, Jadrešić,  Stipić 1, Torić, I. Šarić 2, M. Šarić, Bobanović 2, Klarica, Ančić 3. Trener:  Goran Jovančević.
OPATIJA: Vuković, Marin, Juraga, Sušanj 2, Žulić, Turina 2, Paradžik,  Juršević 1, Peroš 2, V. Deželjin 1, Kustić, Marinčić 2, Samac, Deželin 2.   Trener: Danijel Kancijanić.

PRVA B HVL

Rezultati 11. kola: Zadar 1952 –  Opatija 10:12, Galeb MR – Biograd  28:13, Siscia – Kruna Osijek 11:5,  Delfin – Zagreb 12:8.
Poredak: Galeb MR 33, Opatija 27, Zadar 24, Biograd 18, Delfin 15, Siscia 9, Zagreb, Kruna Osijek 3
 U 12. kolu (16. travnja) igraju: Kruna Osijek  – Zadar 1952, Biograd – Delfin, Opatija – Galeb  MR, Zagreb – Siscia.