Zadru tri, Jaderi dvije medalje

Autor: Viktor Bogut

10.04.2013. 22:00

Jedinu zlatnu medalju u Zadar je donio Filip Smolić, član Jadere

Najmlađi plivači Zadra i Jadere na završetku zimske sezone u Splitu su nastupili na svom glavnom natjecanju u sezoni Prvenstvu Hrvatske za početnike regije 1. Za odličan uspjeh pobrinuli su se najmlađi plivači Zadra, njih 35, a kući su se vratili s tri medalje.
U individualnim nastupima u konkurenciji 11 klubova iz cijele Dalmacije do medalje su došle Eli Vulin drugim mjestom na 25 m prsno (23.62), Marija Dora Bačić uzela je broncu na 100 mješovito (1:39.42), a uz pomoć Ivane Radović i Anje Vulin početnice Zadra otplivale su i broncu u štafeti 4×50 slobodno (2:53.79). Marija Dora Bačić bila je i četvrta na 25 m prsno (24.09) i 5. na 25 m delfin (22.18). Eli Vulin bila je dvaput 7., na 100 mješovito (1:43.3) i 25 m slobodno 19.15.
Valja istaknuti i rezultate Stipe Radovića (6. na 25 m prsno), Ivane Radović (6. na 25 m slobodno, 9. na 25 m delfin), Roka Šanga (12. na 25 m leđno), Mihovila Kozulića (prvi u godištu 2005. na 25 slobodno), Leona Rupnika Buterina (15. na 25 delfin), a odličan je bio i Ivan Šango sa 17.63 na 25 slobodno (21. mjesto).
Jadera je na istom natjecanju nastupila sa 17 početnika među kojima su Filip Smolić i Maksim Komadina osvojili dvije medalje.
Smolić (2003.) je na 25 m prsno (20.62) osvojio zlatnu medalju. Na 100 m mješovito (1:27.08) bio je četvrti, dok je natjecanje na 25 m leđno završio kao sedmi.
Komadina (2004.) je na 25 m slobodno (15.90) doplivao do brončane medalje, na 100 m mješovito (1:27.70) bio je peti, a na 25 m leptir (18.64) šesti.
Među prvih 10 u Dalmaciji od članova Jadere plasirali su se i Marija Kuman (sedma na 25 m leđno), Tomi Vukić (deveti na 25 m prsno), a obje štafete 4×50 m slobodno zauzele su sedmo mjesto. Ženska štafeta u sastavu Mia Molnar, Zara Nižić, Lucija Klasić i Marija Kuman imala je vrijeme 3:21.16 dok je muška štafeta u sastavu Maksim Komadina, Filip Smolić, Tomi Vukić i Šime Lukić istu disciplinu isplivala za 2:35.11.