17 C°

Nije sve tako sivo

Autor: Andrija Prović

10.05.2010. 22:00

Vaterpolisti Zadra 1952 u subotu su na Višnjiku upisali svoj šesti uzastopni poraz te su i dalje jedina momčad bez bodova. Ipak, iako je i dalje zacementiran na dnu ljestvice, sastav Gorana Jovančevića nakon sedmog kola Prve B lige ima razloga zadovoljstvu. U srazu s makarskim Galebom Zadrani su nastupili bez tri važna aktera (Šarić, Klarica i Gatara), no to nije spriječilo njihove mlade suigrače da pruže više nego dostojan otpor lideru prvenstva.
Da ćemo gledati najbolje ovosezonsko izdanje Zadra nagovijestila je već prva četvrtina. Jadrešić zabija iz kontre, dok pogoci Čurkovića i Ančića odvode domaće na iznenađujuće ugodnih 3:0. Njihov sjajan učinak koncem prvog perioda kvari Vučko. Prvi gol Makarana označio je vodu na mlin gostujućih, odnosno početak 3-0 serije koju nastavljaju u drugoj četvrtini i dolaze u egal. Aleksandar Raić potom dobro koristi igrača više, a Zadrani opet vraćaju prednost (4:3). Međutim, mahom golobradi mladići ne uspijevaju je zadržati. Golovima Bućana, Vučka i Vranješa na veliki se odmor odlazi rezultatom 4:6.
Uvodne minute nastavka pripale su Marinu Stipiću. Zadarska osmica najprije je izborila prvi napad svojoj momčadi, a potom i efektnim udarcem smanjila na 5:6. No, imao je i Galeb svog aduta za treću četvrtinu. Marinović se s dva uzastopna gola pobrinuo da utakmica ne ode u neizvjesnije vode. Sredinom treće dionice semafor je tako pokazivao 5:8.
Vrlo dobrim solo prodorom Ančića Zadrani ne dopuštaju gostima da se odlijepe, međutim, Vučko iz peterca opet vraća Galeb na plus tri (6.9). Posljednjih osam minuta donijelo je najviše pogodaka u mrežama, po četiri sa svake strane. Dva gola Stipića, odnosno jedan Jadrešića i Ančića nisu bili dovoljni za senzaciju, no, na dobar su način zaključili vrlo dobru predstavu domaćih. Ako je suditi po sedmom kolu, prvenstvo za vaterpoliste s Višnjika više neće biti tako sivo.
– Pokazali smo da se i bez tri igrača iz prvih sedam možemo nositi s najboljima. U našoj je igri bilo nedostataka, no očito je da iz utakmice u utakmicu napredujemo. Protiv Galeba smo ostavili srce u bazenu. Uz takvu borbenost možemo sa svima biti al pari – kazao je Goran Jovančević, trener Zadra 1952

ZADAR 1952 – GALEB 10:13

(3:1, 1:5, 2:3, 4:4)
ZADAR 1952: Curać, Jukić – Šoša, Šunjo, Jurlina, Čurković 1, Raić 1, Jadrešić 2, Stipić 3, Plantak, Šarić, Lakoš, Santini, Ančić 3. Trener: Goran Jovančević.
GALEB: Stapić, Lalić 1, Antunović 4, Vujčić, Vučko 3, Skender, Pehar, Marinović 3, Lrndić, Vranješ 1, Bućan 1, Popović, Antunović. Trener: Branimir Bućan.

Prva B liga

Rezultati 7. kola: Zadar 1952 – Galeb 10:13, Arsenal – Opatija 10:16, Salona – Delfin 17:5, Siscia – Biograd 8:5.
!,<!,<!,<!,<!,<!,< Galeb MR 6 5 1 0 90:51 11
Siscia 7 5 1 1 93:67 11
Salona 6 5 0 1 72:51 10
Opatija 6 4 0 2 88:65 8
Biograd 6 3 1 2 55:53 7
Delfin 7 2 1 4 67:85 5
Arsenal 6 1 0 5 52:72 2
Zagreb 6 1 0 5 48:81 2
Zadar 1952 6 0 0 6 41:81 0
U 8. kolu (15. svibnja) igraju: Zadar 1952 – Opatija, Zagreb – Arsenal, Biograd – Galeb, Siscia – Salona, Delfin slobodan.