10 C°

Marceli Marić dva finala

Autor: Viktor Bogut

10.06.2013. 22:00

Talijanski Trst je bio domaćin velikom seniorskom natjecanju, Otvorenom prvenstvu Italije gdje je nastupila i najbolja hrvatska skakačica Marcela Marić. Uz nastup talijanskih sportaša, Marić je imala konkurenciju skakača iz Švedske i Mađarske. Zadranka se natjecala u skokovima sa daske jednog i tri metra te je u izuzetno jakoj konkurenciji ušla u finale obje discipline. U disciplini daska 1 m natjecalo se 18 skakačica u kvalifikacijama, a u finale je ušlo 10 najboljih. Sa 222 osvojena boda Marcela se plasirala u finale kao šestoplasirana. U finalu je sa 224 osvojena boda zauzela sedmo mjesto. Disciplina »daska 3 metra« bolje je odgovarala Marceli. Tu je nastupilo 17 skakačica u kvalifikacijama, a Marcela je zauzela sedmo mjesto sa osvojenih 215 bodova.
U finalu puno bolja izvedba te je sa 233 boda zauzela odlično peto mjesto uz jako malu bodovnu razliku do trećeg mjesta. Inače, sva finala prenosila je državna televizija Raisport. Uskoro članove KSV Zadar očekuje nastup na kadetsko-juniorskom prvenstvu Hrvatske koje se održava u Rijeci.