Poličnik slavio u Trogiru

Autor: Viktor Bogut

10.12.2012. 23:00

Košarkaši Poličnika uspjeli su slaviti na gostovanju u Trogiru u 9. kolu A-2 lige košarkaša. Odlično su gosti odigrali prvu četvrtinu u kojoj su istorpedirali koš gostiju sa 30 poena i imali +10. Do kraja utakmice domaćini su zaprijetili, ali dobra obrana uspjela je zaustaviti napade Trogira. S ovom pobjedom igrači trenera Domagoja Vidakovića došli su do četvrtog mjesta koje dijele sa Solinom, koji je u isto vrijeme bio bolji od Sukošana. Momčad trenera Ivana Jurana dobro se držala tijekom 30. minuta i nije dopustila domaćinu da napravi nedostižnu razliku. Ipak, koncentracija je popustila u posljednjih deset minuta, koje su Solinjani dobili sa 21:12.
A loša obrana skupo je stajala Jazine koje su doživjele novi poraz od objektivno slabije momčadi. Ovaj put su poraženi na gostovanju kod Cetine kojoj je ovo bila tek treća pobjeda. Konačnih 106:94 dovoljno govori kakva je ta utakmica bila, a Jazinama nije pomoglo niti 30 poena iskusnih Roka Čiklića i Ive Josipovića.
Puntamičani nisu odigrali svoj dvoboj s Metkovićem (igra se dans u 16 sati u Jazinama) radi Kup utakmice s Križevcima koji su imali u subotu, ali su zasigurno pratili rezultat iz Kaštela, gdje je Šibenik nadigrao do tada neporažene domaćine i ostavio Sonik na čelu ljestvice kao jedinu neporaženu momčad.
Inače, iduće kolo donijet će svim županijskim ligašima domaće utakmice, a najzanimljivije će biti u Poličniku gdje će domaći igrači pokušati izbaciti ambiciozne Kaštelane iz utrke za prvaka.