Četvrtak, 18. travnja 2024

Hrvoju Marinoviću juniorska bronca

Autor: Viktor Bogut

12.02.2013. 23:00

Splićanin u zadarskim redovima već je postao juniorski prvak Hrvatske, a broncu je osvojio na seniorskom prvenstvu

Kuglač Zadra Hrvoje Marinović nastavlja s odličnom sezonom. Splićanin u zadarskim redovima već je postao juniorski prvak Hrvatske, broncu je osvojio na seniorskom prvenstvu, a sada je i na Svjetskom kupu, koji se u održao u Mađarskom Zalaegerszegu, u juniorskoj konkurenciji osvojio brončanu medalju.
Marinović je u prvom kolu bio bolji od Talijana Aarona Peera Pratzera. Bilo je 2:2 u setovima, ali je kuglač Zadra radi bolje razlike u poenima (540 – 529) otišao dalje. Još neizvjesniji dvoboj Marinović je odigrao u četvrtfinalu protiv Austrijanca Martina Rathmayera. Bilo je 2:2, a o plasmanu u polufinale odlučila su dva drva razlike (553 – 551). U polufinalu je Splićanin poražen od Srbina Igora Kovačića sa 3:1 (544 – 533), kasnijeg pobjednika juniorskog turnira. U seniorskoj konkurenciji zlato je uzeo član Konikom Osijeka Matko Bulka.