U Mocirama čak 423 sudionika

12.09.2009. 22:00

U subotu je u Mocirama održan šesti Memorijalni turnir Barba Tomo Amižić. Stolnoteniski klub Donat uspješnom se organizacijom turnira i ove godine prisjetio legendarnog Barba Tome, doajena zadarskog i hrvatskog stolnog tenisa. Ovaj vrhunski stručnjak, stvorio je brojna svjetski priznata imena. Zoran Primorac i braća Karlović, samo su neka od njih. Iako je ceremonija otvaranja turnira započela oko 11 sati, neki od 400-injak mladih stolnotenisača ranije su krenuli s natjecanjem podijeljenim u šest pojedinačnih i šest disciplina za parove. Raspoređeni na deset stolova, od najmlađih do nešto starijih kadeta, mladi sportaši borili su se za trofeje dodjeljivane od prvog do četvrtog mjesta, ali i za bodove Hrvatskog stolnoteniskog saveza. Bio je ovo najjači turnir u Hrvatskoj namijenjen mladim stolnotenisačima. Suprotno najavama da će turnir okupiti oko 200 djevojčica i dječaka u tri kadetska uzrasta, natjecanje je brojio čak 423 sudionika iz 36 hrvatskih klubova. Kao rijetko kada, Mocire su bile ispunjene gotovo do posljednjeg mjesta.
– Prezadovoljan sam odazivom na ovogodišnji Memorijal. Broj natjecatelja svakako je premašio naša očekivanja. Iz tog ćemo razloga dogodine turnir morati organizirati kao dvodnevni – rekao nam je Davor Karlović.
Od Duška Barića, jednog od organizatora, saznali smo i da su finalne borbe, zbog velikog broja sudionika, završile tek oko 22 sata. Od zadarskih predstavnika, najviše nada se polagalo u Mateu Omblu u kategoriji mlađih kadetkinja i drugu na rang listi HSTS-a te Danijela Mijatovića, mlađeg kadeta i trenutačno, također drugoplasiranog na popisu od stotinjak najboljih stolnotenisača njegove generacije. Uz organizatora turnira STK Donat, domaći predstavnici bili su Zadar i Kali. Matea Ombla iz STK Donat uvjerljivo je osvojila turnir u kategoriji mlađih kadetkinja pobijedivši Dinu Rajtec iz Varaždina s 3:0 u setovima. Matea je slavila i u paru s Nikom Bobnar iz zagrebačke Iskon Mladosti, njih dvije su pobjednice u kategoriji kadetkinja. Danijel Mijatović zaustavljen je u četvrtfinalnom dvoboju protiv Luke Šarčenića iz Rijeke. On je nastupio u dvobojima mlađih kadeta. Filip Miljatović iz Donata osvojio je treće mjesto u kategoriji najmlađih kadeta te 2. mjesto u paru za mlađe kadete s Vitom Pauletićem iz STK Split. Mlade stolnotenisačice i njihovi muški kolege iz STK Kali i STK Zadar, nažalost nisu zabilježili značajnije rezultate, no iskustvo stečeno na jednom od najjačih turnira, pomoći će im na putu prema prvim značajnijim rezultatima.

EP U STOLNOM TENISU

Sjajni Primorac
ZADAR – Hrvatska muška stolnoteniska reprezentacija pobjedom je započela svoj nastup na Europskom prvenstvu u Stuttgartu, u meču 1. kola skupine D naši su igrači svladali Austriju 3:2. Junak pobjede bio je veteran Zoran Primorac koji je pobijedio u oba svoja dvoboja. Prvo je svladao Weixinga Chena s 3:0 (11:8, 14:12, 12:10), a u odlučujućem, petom dvoboju bio je bolji i od bivšeg svjetskog prvaka Wernera Schlagera s 3:1 (13:11, 11:7, 10:12, 11:8). Drugi Zadranin u reprezentaciji, Andrej Gaćina, upisao je oba poraza, a jedna bod, uz dva Primorčeva, dodao je Roko Tošić.
Hrvatska – Austrija 3-2
Rezultati: Andrej Gaćina – Werner Schlager 1:3 (5:11, 11:8, 5:11, 9:11), Zoran Primorac – Weixing Chen 3:0 (11:8, 14:12, 12:10), Roko Tošić – Robert Gardos 3:2 (6:11, 11:2, 11:9, 8:11, 15:13), Andrej Gaćina – Weixing Chen 2:3 (2:11, 11:7, 4:11, 11:8, 6:11), Zoran Primorac – Werner Schlager 3:1 (13:11, 11:7, 10:12, 11:8) .