Dovoljno je i pola ekipe

12.12.2009. 23:00

Nakon Pule zadarske košarkašice pobijedile su i u drugom uzastopnom gostovanju. Iako je uspjeh u subotnjem ogledu s fenjerašem Trešnjevkom bio očekivan, konačnih 43:69 ostvareno je uz dosta muke. Pritom se problemi nisu toliko odnosili na igru, koliko na oslabljeni sastav koji je otputovao u Zagreb. Naime, dan prije utakmice ozlijedila se Ina Marin, Marina Akšamović bila je u ekipi, ali uz povišenu temperaturu, a iz istog razloga u Zadru su ostale sestre Erslan.
Košarkašice Marije Mazije nervozno otvaraju susret promašujući brojne otvorene šuteve i slobodna bacanja, no u minutama koje su uslijedile ipak se uspijevaju konsolidirati. Semafor nakon isteka drugog perioda pokazuje 21:32 za Zadar. Utakmica se prelomila u trećoj četvrtini kada bijelo-plave ubrzavaju tempo te iz kontri i polukontri dolaze do lakih koševa. U posljednjih 10 minuta ušlo se rezultatom 34:55 pa su svoju priliku tako dobile sve gostujuće igračice. Sve Zadranke također se upisuju i u listu strijelaca. Najviše je zabila Glorija Sikirić (16), dok ništa lošiji učinak nisu imale Lara Majstorović sa 12 ubačaja i 8 skokova te Karmen Jeričević koja je uz 10 koševa pribrojila i sedam ulovljenih lopti. Uzimajući u obzir oslabljeni sastav, slavlje košarkašica s Višnjika u 8. kolu (četvrta pobjeda u nizu) spada u još jedan važan ovosezonski rezultat. Osim novih bodova, Zadranke veseli i povratak Katarine Popović. Nakon dugog izbivanja zbog ozljede, još jedna igračica na poziciji centra bit će im od velike pomoći u nastavku prvenstva.
– Prije puta u Zagreb razmišljali smo čak i o odgodi susreta, no na kraju je sve dobro ispalo. Budući da smo uspjele kontrolirati utakmicu, htjela sam da sve igračice dobiju priliku te što bolje iskoriste svoju minutažu – rekla je Marija Mazija, trenerica Zadra.

TREŠNJEVKA – ZADAR 43:69

(12:16, 9:16, 13:23, 9:14)
ZAGREB – Sportska dvorana Trešnjevka (Kutija šibica). Gledatelja: 50. Suci: M. Mudrinić, D. Paić (oba Zagreb).
TREŠNJEVKA: Ignjatić 5 (1-3), Popovski (0-2), Mamić 5 (1-2), Mihaljević 2, Pintarić, Badron 1 (1-2), Đaković, Kotur, Mlinarić 12 (5-6), Jularić 5, Đankić 13 (3-4), Paić. Trener: Dean Nemec.
ZADAR: Sikirić 16 (3-4), Sesar 1 (1-4), Popović 5 (3-4), Majstorović 12 (6-10), Jeričević 10 (4-4), Skroče 2 (2-2), Marin 5, Blažević 8 (2-5), Meštrović 2 (0-4), Akšamović 2, Rogošić 6. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Trešnjevka 13-40 (33%); Zadar 22-40 (55%).
Šut za tri: Trešnjevka 2-11 (18%, Jularić, Mlinarić); Zadar 1-11 (9%, Sikirić).        Slobodna bacanja: Trešnjevka 11-19 (58%); Zadar 21-37 (56%).
Skokovi: Trešnjevka 25 (7); Zadar 40 (17).
Osobne pogreške: Trešnjevka 27; Zadar 23.

A1 LIGA KOŠARKAŠICA

Rezultati 8. kola: Trešnjevka – Zadar 43:69, Pula – Split 67:83, Studenac Omiš – Plamen Požega 85:66, Agram – Croatia 75:67.
Studenac Omiš 16, Zadar 14, Split i Croatia 13, Biska Pula i Plamen Požega 11, Agram Zagreb 10, Trešnjevka 8.
U 9. kolu (19. prosinca) igraju: Zadar – Studenac Omiš, Split – Trešnjevka, Pula – Agram, Plamen Požega – Croatia 2006.