Zapamtiti samo bodove

12.12.2009. 23:00

Dvorana Mocire u subotu je ugostila posljednju utakmicu jesenskog dijela Dukat prvoligaškog prvenstva. U dvoboju 13. kola Palekini rukometaši stigli su do 10 pobjede očekivano svladavši Slatinu (38:29).
Početna 5-1 obrana gostujućih u prvih je 10-ak minuta koliko-toliko održavala priključak sa Sladom, dok je standardna 3-2-1 formacija Zadrana djelovala poprilično uspavano dopuštajući Podravcima česte pokušaje za golove s krila i linije šest metara. No mlada i niska postava Slatine do kraja će poluvremena sve teže održavati korak s domaćim igračima. U 12. minuti rezultat je glasio 10:6 za Zadar, a da nije bilo opet nerealiziranih zadarskih zicera i isforsiranih pokušaja kontri, prednost od sedam golova na kraju prvog dijela (21:14), mogla je biti i veća.
Prvih 30 minuta proteklo je u znaku Anđela Žeravice koji je od ukupno 10 u mrežu gostujućeg vratara Galetića pospremio osam golova.
U nastavku na poziciju razigravača ulazi Nino Jerak, kapetan Zadra, no domaći i dalje nastavljaju s brzopoteznim rješenjima. U igri „tko će prije zabiti gol” Slatina ipak zaostaje, a semafor u 35. minuti pokazuje 23:15. Teško je tada bilo procijeniti o kakvim se obranama radi budući da se na postavljenu zonu praktički nije niti igralo. Griješio je Zadar, no Slatina još i više, što je par minuta kasnije rezultiralo s devet golova razlike (26:17). Svoju minutažu dobili su tako Čirjak i Markić, zamijenivši krila Humbolta i Ninčevića čija subotnja izdanja svakako ne spadaju u red nastupa za pamćenje. Ipak do kraja utakmice Zadar će zadržati prednost te zaključiti dvoboj rezultatom 38:29.
– Prvo poluvrijeme nismo loše odigrali, a da nije bilo nekoliko odbijenih lopti u ruke Slatine, razlika bi bila i veća. Problemi su nastali u drugom poluvremenu kada smo izgubili kolektivnu igru i tražili ishitrena rješenja u napadu. No, došli smo do pobjede bez rezultatske neizvjesnosti, na čemu čestitam svojim igračima – rekao je Roko Paleka, trener Zadar Slada.

ZADAR SLAD – SOLIN 38:29

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 70. Suci: Tomislav Lipoščak, Marin Pavković (oba Ogulin).
ZADAR SLAD: Balent (3), Cota (7), Svorcina, Vučković, Jerak 1, Čirjak 2, Ninčević 4 (3), Žeravica 10, Peša, Brkljača 5, Humbolt 2, Markić 2, Bašić 5, Buovac 7. Trener: Roko Paleka.
SLATINA: Šomuđi, Škalić 7 (3), Bencan 6 (1), Filipović 1, Berkec 1, Medved, Jeđud, Bočkaj, Grgić 1, Venus 2, Galetić, Janečić 1, Škegro 1, Hadrović 9 (3). Trener: Viktor Frajhaut.
Sedmerci: Zadar Slad 3 (5); Slatina 7 (8).
Isključenja: Zadar Slad 8 minuta, Slatina 8 minuta.

DUKAT PRVA LIGA

Rezultati 13. kola: Zadar Slad – Slatina 38:29, Crikvenica – Ivančica Ivanec 32:20, Solin – Trilj 26:19, Županja – Arena Jadrograd 33:26, Prelog – Gorica 26:33, Umag – Đakovo 31:32, Kaštela Adriachem – Senj Wallenborn(13. prosinca).
Poredak: Gorica 22, Crikvenica 22, Zadar Slad 20, Arena Jadrograd 16, Županja 16 (-1), Senj Wallenborn 15 (-2), Ivančica Ivanec 14, Đakovo 13, Kaštela Adriachem 11 (-1), Prelog 7, Trilj 6, Solin 6, Umag 6, Slatina 4 boda.
U 14. kolu (13.02.2010.) igraju: Zadar Slad – Gorica, Đakovo – Ivančica Ivanec, Crikvenica – Trilj, Solin – Senj Wallenborn, Kaštela Adriachem – Arena Jadrograd, Županja – Slatina, Prelog – Umag.