6 C°

Perinović: Pobijedili smo sami sebe

13.03.2011. 23:00

Subotnje gostovanje u Ivancu za  rukometaše je Zadra značilo dobru  priliku za dugo očekivani iskorak  prema 11. poziciji na ljestvici, onoj  koja osigurava ostanak u Prvoj hrvatskoj ligi. Sukladno tome, “plavi” su  odradili prvo poluvrijeme; vodili su  13:8, a na veliki odmor otišli s i dalje  izglednih 15:12. Nisu se zaustavili niti  početkom drugog  dijela; u 35. minuti  još su uvijek držali  konce u svojim rukama, a semafor je  pokazivao 19:14.  Međutim, izabranici  Romana Perinovića  tada su potpuno stali, dopustivši  Ivančici da se najprije vrati u utakmicu, a zatim i da kazni  sve njihove propuste. Kod rezultata  29:28, 20 sekundi  prije kraja, Zadrani  su imali napad i šansu za barem utješnu  nagradu, no u dvoboju 18. kola ostali  su praznih ruku.
– Imali smo plus  pet i mogućnost da u  ranijoj fazi  okončamo pitanje  pobjednika, no mi  smo stali. Nedisciplina u igri, odnosno  greške koje ova  momčad već duže  vremena vuče, na  kraju su presudile.  Igrači bi trebali shvatiti da ne smiju ostavljati mjesta  opuštanju, nego cijelu utakmicu odigrati u visokom ritmu. Nisu dali maksimum i pridržavali se dogovora, već  su dobro odradili samo prvo poluvrijeme. Kvalitetna momčad kao  što je Ivančica to je znala iskoristiti.  Šteta je tim veća što smo mi pobijedili sami sebe. Teško je preko  noći ispraviti pogreške koje se ponavljaju godinama – kazao je Romano Perinović, trener Zadra.
Od 19:14 Ivančica je napravila 5:0  seriju, a domaća je publika do kraja  susreta  gledala igru u ritmu gol za  gol.
Uz brojne tehničke greške, Zadar  se u drugom poluvremenu morao  nositi i s 12 minuta isključenja (ukupno 14), no strateg gostujućih kazao je  kako je krivica isključivo na njegovom sastavu.
– Svaki je gostujući teren težak, pa  tako i ovaj. To nije nikakva novost.  Ne bih sada želio tražiti alibi u minutama koje smo proveli s igračem  manje. Odigrali smo loše u drugom  poluvremenu, te u toj činjenici leži  razlog našeg poraza.

IVANČICA IVANEC – ZADAR 29 (12) : 28 (15)

IVANEC – Sportska dvorana SŠ Ivanec. Gledatelja: 400. Suci: Luka  Matić (Petrinja) i Dario Zečević (Zagreb).
IVANČICA IVANEC: Matučec, Kelemen, Gotal 6 (3), Kutnjak 6 (3),  Žimbrek 2, Lančić 5, Kušen, Zujić, Ivanušić, Putarek, K. Štefičar, R.  Štefičar, Grđ, Rodik 1, Levanić 3, Peček 6. Trener: Vladimir Ljubić.
ZADAR: Bobanović, Zelić 1, Merhar, Jerak 9 (4), Šeremet, Mijolović 9,  Brkljača 1, Čirjak, Surać 5, KLasanović, Peša 3, Cota. Trener: Romano  Perinović.
Sedmerci: Ivančica Ivanec 6 (8); Zadar 4 (6).
Isključenja: Ivančica Ivanec 8 minuta; Zadar 14 minuta.

Prva HRL

Rezultati 18. kola: Ivančica  Ivanec – Zadar 29:28,  Brod –  Osijek 29:22, Mladi rudar –  Spačva Vinkovci 28:28, Hrvatski  dragovoljac – Kaštela Adriachem  20:35, Crikvenica – Županja  23:17, Senj Wallenborn – Prelog  32:28, Đakovo – Umag 31:30.
Redoslijed: Brod 25, Spačva Vinkovci, Senj Wall. 24, Kaštela Adr. 23, Ivančica Ivanec 21, Osijek, Đakovo 20, Crikvenica, Županja 19, Umag 14, Hrv. drag. 13, Zadar 11, Mladi rudar 10, Prelog 9
U 19. kolu (19. ožujka) igraju:  Zadar –  Brod, Ivančica Ivanec – Đakovo, Osijek –  Mladi rudar, Spačva Vinkovci – Hrvatski  dragovoljac, Kaštela Adriachem – Crikvenica, Županja – Senj Wallenborn, Prelog  – Umag.