Ni igračima Segeste nije bilo jasno zašto Lučić Zadranima dijeli kartone!

13.05.2016. 22:00

U prvom planu tijekom utakmice bio je sudac Josip Lučić iz Vinkovaca koji je svojim glupostima koje su bile na granici mogućeg uopće i u mašti, od nogometne predstave napravio pravo ruglo

Na oproštaju od Druge HNL, barem pred svojim gledateljima, Zadar je nakon lavovske borbe došao do remija. Dvaput je momčad Josipa Butića imala vodstvo, ali su ga u oba navrata olako ispustili. Međutim, nisu nogometaši bili u prvom planu, ni oni zadarski, ni oni iz Siska. U prvom planu bio je sudac Josip Lučić iz Vinkovaca koji je svojim glupostima koje su bile na granici mogućeg uopće i u mašti, od nogometne predstave napravio pravo ruglo. Demonstrirao je sve ono što ljudi u crnom ne bi smjeli sebi dopustiti, dijelio žute i crvene kartone, pogotovo Zadranima, a da ni Segestinim igračima nije bilo jasno iz kojeg razloga. Iako na utakmici nije zabilježen niti jedan oštriji, da ne kažemo pogibeljan start, on je čak tri igrača Zadra ispratio u svlačionicu s dva žuta, odnosno s crvenim kartonima. I pticama na granama  bilo je jasno da je sudac Lučić u Zadar došao sa zadatkom, ali toliko ga je loše odradio da čak ni Segesta nije uspjela pobijediti. Katastrofa od suđenja i od promicanja nogometne igre.
Rano vodstvo
A što se tiče nogometa na Stanovima je bilo interesantno. Nije se ni krenulo sa centra, a Zadar je već vodio. Na 30 metara od vratiju Segeste Zadrani su odigrali nekoliko duplih pasova, lopte se dokopao Jurić, prevario svog čuvara, a onda s 20-ak metara precizno pogodio donji lijevi kut nemoćnog vratara Topića – 1:0. Gosti su bili “grogirani” u tim trenucima, ali Zadar unatoč novim napadima nije uspijevao “dovršiti posao” već u ranoj fazi utakmice. I onda prvi ozbiljniji napad Siščana i izjednačenje. Pejić je primio loptu na rubu šesnaesterca, napravio korak, dva i pogodio suprotni kut Zadrova gola – 1:1. Kao po nekom pravilu, prigoda je značila gol. Do 22. minute ništa se važnije nije događalo, a onda je Zadar izborio najstrožu kaznu. Jurić je potegnuo dobrih tridesetak metara, a onda na desnoj strani uposlio Blaževića koji je iz prve oštro centrirao u šesnaesterac gostiju iz Siska. U pokušaju otklanjanja opasnosti netko od “prugastih” igrao je rukom i sudac Lučić pokazao je na bijelu točku. Blažević je sam bio izvođač i to vrlo uspješan. Lopta je otišla u jednu stranu, vratar u drugu – 2:1. Igrala se 35. minuta kada je Zadar mogao podebljati vodstvo. Terkeš je izveo slobodnjak s desne strane, Jerbić je najviši u skoku, ali lopta prolazi malo iznad grede. Do kraja poluvremena niti jedna, niti druga momčad nije stvorila neku izgledniju priliku ispred suparničkog gola.
Lučićeve gluposti
U nastavak utakmice obje su su momčadi ušle s istim sastavima koji su završili i prvo poluvrijeme. I odmah u prvoj minuti nastavka Segesta je umalo izjednačila. Prijić je s desetak metara opalio oštro po golu, a na putu lopti ispriječila se Šimurinina glava. Na trenutak je izgledalo gadno, ali Šimurina se brzo podignuo s travnjaka. U 56. minuti Segesta je uspjela izjednačiti. Nakon gužve u šesnaestercu Zadrana lopte se dokopao Prijić i odmjerenim udarcem s desetak metara matirao Gluića – 2:2. U 61. minuti Blažević se našao u izglednoj situaciji, ali je u posljednji trenutak netko od gostiju blokirao njegov udarac. U nastavku iste akcije ponovno je Blažević imao priliku svoju momčad dovesti u novo vodstvo, ali njegov udarac glavom nije bio precizan. U 64. minuti trener Zadrana Josip Butić odlučuje se za prvu izmjenu, izlazi Pranić, a ulazi iskusni Josip Bilaver. Igrala se 78. minuta kada je na ubačaj Terkeša glavom tukao Šimurina, nažalost ravno u vratara Topića. Minutu kasnije glavom je pokušao Jerbić, ali ponovno je na pravom mjestu vratar Segeste. U 87. minuti najstroža kazna za goste iz Siska. U pokušaju blokiranja udarca Župan igra rukom, ili bolje reći lopta ga pogađa u ruku. Loši sudac Lučić pokazuje na kreč. I Županu pokazuje drugi žuti, tj. crveni karton. Prijić tuče, ali Gluić neda, fantastičnom paradom skida njegov udarac. Ali tu nije bio kraj sudačkim glupostima, minutu kasnije drugi žuti karton pokazao je Blaževiću i to nakon simuliranja vratara Topića. I onda je iz igre zbog drugog žutog kartona istjerao i Šimurinu. Ali, nije uspio Segestu dovesti do pobjede. Možda tek oslabiti Zadar za gostovanje kod Lučkog. Namjerno ili nenamjerno. Zaključite sami.

ZADAR – SEGESTA 2:2

ZADAR – Igralište na Stanovima. Gledatelja: Sudac: Josip Lučić 1 (Vinkovci). Pomoćnici: Kruno Šarić (Županja) i Dražen Pejić (Vukovar). Strijelci: 1:0 Jurić (2′), 1:1 Pejić (11′), 2:1 Blažević (22′-11m), 2:2 Prijić (56′)Žuti kartoni: Blažević, Terkeš, Šimurina, Bilaver, Jerbić, Župan (Zadar), Pejić, Hadžanović, Serdarušić (Segesta). Crveni: Župan (drugi žuti), Blažević (drugi žuti), Šimurina (drugi žuti)
ZADAR: Gluić 6, Župan 6, Šimurina 6, Pantalon 6, Pranić 6 (od 64′ Bilaver 6), Miletić 6, Jerbić 6, Terkeš 6, Jurić 6.5 (od 82′ Kapović -), Blažević 6.5, Butić 6 (od 70′ Josić -). Trener: Josip Butić
SEGESTA: Topić 6, Eberi 5.5, Zeba 6, Čagalj 5.5 (od 26′ Šimunović 6), Hadžanović 6, Terzić 6, Prša (od 67′ Muženjak -), Serdarušić 6, Pejić 6,5, Bukvić 6, Prijić 6.5. Trener: Stane Bevc