Promašena pobjeda

13.11.2011. 23:00

Minutu i pol do isteka vremena Zadrani su imali izglednih 25:23 i posjed lopte, no Merharu su dosuđeni koraci – dvojbena odluka koja izazvala salve negodovanja domaće publike, a Kamičak je iz protunapada smanjio na gol zaostatka. Gosti se potom odlučuju na presing, dok klupa “plavih” odgovara pozivom na predah, međutim, posljednje Kardumove savjete Zadar nije iskoristio da derbi osmog kola okonča pobjedom. Sinjani su pet sekundi do kraja priliku za izjednačenje dobili s linije sedam metara. Realizirao ju je Miloš postavivši konačnih 25:25. Unatoč velikoj šansi rukometaša iz Mocira da angažman iz drugog poluvremena okrune petim ovosezonskim slavljem, pomlađena domaća momčad s parketa je ispraćena zasluženim pljeskom, a podjela bodova je vjerojatno i najpošteniji ishod.
Sinjani su se u prvom poluvremenu subotnjeg dvoboja predstavili kao bolja momčad. Na svom su kontu dobar dio vremena imali prednost od tri pogotka, dok je 3-2-1 zona Zadra teško odolijevala suparničkoj vanjskoj liniji. Ipak, uoči odlaska na odmor Zadrani su prebacili u brzinu više te na isteku 30. stigli do 11:12. Egal igru u ritmu gol za gol gledali smo sve do uzbudljive završnice, u koju se ušlo rezultatom 25:23. Bilo je to najveće vodstvo Zadrana i ujedno najveće u drugom dijelu. Ishod utakmice po domaće bi sigurno bio nepovoljniji da na vratima nije stajao odlično raspoloženi Mate Perić.

Druga HRL

Rezultati 8. kola: Zadar – Kamičak 25:25, Krilnik – Trilj Pršut Voštane 28:32, Jelsa – H. dragovoljac 29:36, Metković 1963 – Dubrovnik 35:24, Trogir – Solin 32:2, Split II – Knin ’95.
Metković  16, H. dragovoljac, Kamičak 13, Trilj PV, Trogir 10, Zadar 9, Solin 7, Jelsa 6, Dubrovnik, Split II 4, Krilnik 2, Knin ’95 0
 U 9. kolu (19./20. studenoga) igraju: Solin – Zadar, Trilj PV – Trogir, H. dragovoljac – Krilnik, Knin ’95 – Jelsa, Dubrovnik – Split II, Kamičak – Metković 1963.

ZADAR – KAMIČAK 25 (11): 25 (12)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 100. Suci: Ivan Klapež i Ivan Pervan (oba Trilj).
ZADAR: Vrsaljko, Bilaver, Klasanović 1, Jerak 7 (2), Arbanas 2, Šeremet, Šimičević 3, Malčić, Bukva, Perić, Čirjak 4, Peša 4, Maričić 4, Merhar, Maruna. Trener: Frane Kardum.
KAMIČAK: Čuk, Radović, Mustapić 2, T. Vučković 2, Pavić, Grubišić – Čabo 3, Boškin 2, Šimleša 6, Pletikosić 2, A. Stupalo, Runje, Miloš 7 (7), N. Vučković 1, P. Stupalo, Gašpar, Balov. Trener: Ivo Vukasović.
Sedmerci: Zadar 2 (2); Kamičak 7 (8).
Isključenja: Zadar 6 minuta; Kamičak 4 minute.