6 C°

Dva poraza Gaćine, Hrvatska bez medalje

14.09.2010. 22:00

Hrvatska stolnoteniska reprezentacija na Europskom prvenstvu u Ostravi izgubila je u četvrtfinalu od Francuske 1:3. Jedini bod Hrvatskoj donio je Zoran Primorac pobjedom nad Mattenetom, dok su preostala tri susreta riješena u korist francuskih reprezentativaca. Suret je krenuo sjajno za našu reprezentaciju. Primorac je 3:1 u setovima pobijedio Adriena Matteneta, da bi u drugom susretu Andrej Gaćina 1:3 izgubio od Christophea Legouta, u meču gdje je Gaćina sva tri seta izgubio u fiksu. Na “trojci” je Tomislav Kolarek propustio Emanuella Lebessona. Naime, Kolarek je u trećem setu pri rezultatu 1:1 u setovima propustio vodstvo od 6:1 u setovima, nakon čega je potpuno pao te je četvrti set izgubio 3:11. U četvrtom susretu odigran je susret s pregršt preokreta, ali je u konačnici Mattenet bio mirnije ruke od Gaćine te je dobio susret 3:2 u setovima.
Rezultati, Hrvatska – Francuska 1:3: Primorac – Mattenet 3:1 (10,10,-12,8), Gaćina – Legout (-10,7,-9,-9), Kolarek – Lebesson 1:3 (-10,7,-9,-3), Gaćina – Mattenet 2:3 (-5,9,11,-8,-9)
Ostali rezultati četvrtfinala: Njemačka – Švedska 3:0, Austrija – Bjelorusija 2:3, Rusija – Češka 2:3.