Rukometaši Zadra bolji od Triljana

14.10.2011. 22:00

Nakon uvodnog ispitivanja snaga Zadrani su prvo osjetnije vodstvo upisali u 12. minuti. Šimičević je pogotkom iz kontre na konto domaćih upisao plus četiri (9:5) te najavio još bolje razdoblje njihovoj u igri. Čvrsta 3-2-1 s Jerakom na prednjem Trilju je ostavljala malo šansi, dok su „plavi” preko raspoložene vanjske linije, odnosno iz kontri, lakoćom punili suparničku mrežu. U posljednjih 10 minuta prvog poluvremena tako se ušlo rezultatom 14:8, a trener Zadra Frane Kardum priliku je za dokazivanje odlučio dati sve većem broju igrača s klupe. Do konca prvog perioda gosti su uspjeli smanjiti na 17:13, međutim, njihova je realizacija bila tek produkt nepotrebnih tehničkih grešaka rukometaša iz Mocira.
Početak nastavka ponudio je pomalo letargično izdanje domaćih. Njihovu opuštenost Trilj je iskoristio za 17:15 prijetnju u 33. minuti. Ipak, Zadar se Humboltovim dalekometnim udarcima ubrzo vratio na plus pet (20:15 u 37.). Tu je bio kraj uzbuđenjima (ako ih je uopće i bilo). Kardumova momčad bez većih je problema do kraja susreta održavala prednost koja se najčešće kretala od tri do pet golova viška, a da je manje inzistirala na solo rješenjima i brzopletim završnicama akcija, na kraju je mogla biti i veća od konačnih 31:25.

ZADAR – TRILJ 31:25 (17:13)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 50. Suci: Ante Božan (Solin) i Roberto Parunov (Split).
ZADAR: Vrsaljko, Zelić 4, Klasanović, Jerak 6 (2), Bukva 2 (1), Šeremet, Šimičević 3, Malenica, Svorcina, Čirjak 3, Peša 6, Maričić 1, Humbolt 5, Arbanas 1. Trener: Frane Kardum.
TRILJ PV: Ćaleta, Budić – Leto 4, Bilonić, Šipić 2, Golem 3 (1), Kažimir 2, J. Brčić 10 (7), Marić 1, Sikirica, Pezelj 1, M. Brčić 2, Grubišić. Trener: Mario Dragušica.
Sedmerci: Zadar 3 (5); Trilj PV 8 (11).
Isključenja: Zadar 12 minuta; Trilj PV 12 minuta.