Pošteno!

14.11.2010. 23:00
Pošteno!

U neizvjesnom dvoboju, obilježenom čvrstim obranama i brojnim preokretima, rukometaši Zadra sinoć su u Mocirama odigrali neriješeno s Crikvenicom. Domaći su u posljednjih 10 minuta ušli s prednošću od četiri gola (19:15), međutim, Kirci se na krilima raspoloženog vratara Perčina ponovno uspijevaju vratiti u igru. S obzirom na prilike koje su imale obje momčadi, konačnih 22:22 činilo se najpoštenijim ishodom. Duboka 3-2-1 u uvodnim je minutama ulijevala optimizam Zadranima, no čvrste i pravovremene izlaske “plavi” ne uspijevaju povezati s realizacijom u napadu. Doduše, niti sastav Željka Čaglja u ovom se segmentu nije posebno isticao. Semafor je nakon više od osam minuta igre pokazivao 0:1 za Crikvenicu. Sve do sredine prvog poluvremena gledali smo bolje izdanje gostujućih, a prvo buđenje Zadra dogodilo se u situaciji s dva igrača viška. Zadar postepeno preuzima inicijativu i u 20. minuti bilježi prvu prednost na utakmici (8:7). Gol viška na svom kontu izabranici Miroslava Čačića zadržat će do 10:9 kod odlaska na odmor.
Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme te u 36. vodili 13:10. Zadar je tada opasno živio, posebno iz razloga što je Samaržija zbog trećeg isključenja morao napustiti igru. Ipak, s dva uzastopna Suraćeva projektila i Pešinom kontrom, domaći sastav najavljuje svoju najbolju dionicu. Od spomenutih 10:13, društvo iz Mocira napravit će 6:O seriju i u 45. povesti 16:13. Najveće pak vodstvo, imali su u 50. (19:15), no ubrzo ga i ispustili. Do kraja utakmice igrat će se u ritmu gol za gol, a u uzbudljivom finišu susreta, hladnokrvni Merhar i Cota s jedne, te Perčin i Čupić s druge strane, najzaslužniji su za podjelu bodova. Zadar je, istina, vodio s 21:20, i 22:21 i imao napad u posljednjim sekundama, no taktički dobro odrađenim prekršajima Crikvenica je spriječila veće slavlje domaće publike.

ZADAR – CRIKVENICA 22 (10):22 (9)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 100. Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba Varaždin).
ZADAR: Jerak 4 (3), Samaržija 1, Šeremet, Šimičević, Vučetić, Peronja 1, Svorcina, Čirjak, Peša 7, Mijolović 5, Arbanas, Cota, Humbolt 1, Merhar 1, Surać 2. Trener: Miroslav Čačić.
CRIKVENICA: Bobanović, Matejčić, Stojanović 1, Bednjević 3, Antić, Čupić 3, Mataija, Savković 1, Perčin, Zena, Mazzarolli 5, Pećina 7 (5), Briški, Bećiri, Brkljača 2. Trener: Željko Čagalj.
Sedmerci: Zadar 3(4); Crikvenica 5(5).
Isključenja: Zadar 12 minuta; Crikvenica 18 minuta.

Prva HRL

Rezultati 9. kola: Zadar – Crikvenica 22:22, Županja – Đakovo 24:25, Spačva Vinkovci – Umag 37:30, Osijek – Senj Wallenborn 29:23, Ivančica Ivanec – Hrvatski dragovoljac 36:23, Brod – Mladi rudar 28:23, Kaštela Adriachem – Prelog (jučer).
Senj 15, Spačva 14, Brod, Ivančica 13, Đakovo 12, Kaštela Ad. 11, Osijek 10, Crikvenica 9, Županja, Hr. Dragovoljac 7, Mladi rudar 5, Umag, Zadar 4, Prelog 2
U 10. kolu (20./21. studenog) igraju: Senj Wallenborn – Zadar, Đakovo – Mladi rudar, Hrvatski dragovoljac – Brod, Crikvenica – Ivančica Ivanec, Umag – Osijek, Prelog – Spačva Vinkovci, Županja – Kaštela Adriachem.

Stiglo pojačanje

Ivan Lukežić (28) novo je pojačanje rukometaša iz Mocira. Igrač koji je od 1997. do 2003. nastupao za mlađe selekcije Hrvatske reprezentacije, svojevremeno igrao za Karlovac i Maksimir Pastelu, bit će Zadrova alternativa na lijevom krilu.
– Još moram riješiti detalje vezane uz ispisnicu, no vjerujem da ću na prvoj sljedećoj domaćoj utakmici zaigrati u dresu Zadra – rekao je Karlovčanin čiji bi angažman mogao trajati i dulje od jedne (polu)sezone. Naime, Lukežić je zbog poslovnih i privatnih obveza nedavno postao novi stanovnik Zadarske županije