8 C°

Košarkašice slavile u Puli

Autor: Andrija Prović

15.01.2010. 23:00

Kao i u sedmom kolu A1 lige, košarkašice Zadra u subotnjem dvoboju osmine Kupa Ružice Meglaj – Rimac su uvjerljivim nastupom došle do nove pobjede s gostovanja u Puli. Na kraju utakmice semafor je pokazivao 70:95 za ekipu Marije Mazije, odnosno 25 koševa razlike koji govore ne samo o dobrom nastupu Zadranki, već i o igri koja je nakon dva posrtanja u prvenstvu, ponovo podsjetila na njihov pobjednički niz ostvaren prije zimske stanke.
Iako je prva četvrtina pripala ekipi Biska Pule, gostujuće se igračice ubrzo konsolidiraju te dalekometnim šutovima i opet prepoznatljivom agresivnom obranom; zaostatak od dva koša do isteka poluvremena pretvaraju u plus sedam(41:48). Mala dekoncentracija, odnosno nekoliko izgubljenih lopti i promašeni ziceri bijelo-plavih, u trećem periodu ipak dopuštaju Puljankama da priprijete.
Domaće košarkašice tada prelaze u zonsku obranu prisiljavajući Inu Marin i društvo na sve češće pokušaje iza linije 6,25. No, ti su pokušaji u pravilu prolazili kroz mrežicu. Do kraja utakmice Zadranke će nanizati 11 trica, od kojih čak šest pripadaju Ini Marin, prvom imenu susreta. Ukupno 31 koš Zadra, u zadnjih je 10 minuta bio više nego dovoljan za slavlje u natjecanju u kojem košarkašice iz Krševanovog grada nemaju pretjeranih ambicija, no pobjeda nad Pulom za njih je označila (barem) povratak forme i samopouzdanja pred važne prvenstvene utakmice.
– Drago mi je da smo nakon lošeg izdanja protiv Croatije uspjele podignuti igru na višu razinu, odnosno odigrati vrlo kvalitetnu utakmicu. Bila je ovo, u prvom redu, pobjeda kolektiva. Ona je ostvarena kvalitetno odrađenom obranom, ali i disciplinom u napadu. Ono što sada slijedi je vrlo bitna prvenstvena utakmica sa Požegom. Pred nama je pet dana da se što bolje pripremimo, a pritom nikako ne smijemo „poletiti” na krilima ove pobjede – izjavila je Marija Mazija, trenerica ŽKK Zadar.
U jednom od duela, Glorija Sikirić je obnovila neugodnu ozljedu prsta, no prema riječima trenerice Mazije, do Požege će biti spremna.

BISKA PULA – ZADAR 70:95

(21:19, 20:29, 18:16, 11:31)
PULA – SC Mirna Pattinaggio. Gledatelja: 100. Suci: Dalibor Lenac, Miroslav Pavlović(oba Rijeka).
BISKA PULA : Đukić 5 (2-5), Premasunac 14 (6-9), Mandić 2, Bileta, Percan 2, Todorić 19 (1-3), Popović, Konjević 2, Modrić 2, Ramljak 24 (6-10). Trener: Ivan Đukić.
ZADAR: Sikirić 5, Sesar 10, Jeričević 14 (4-4), Popović, A. Erslan 5, Meštrović 7 (1-2), Marin 26 (2-3), Blažević 13 (4-5), Majstorović 4, Akšamović 11 (3-8). Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: BISKA PULA 26-50 (52%); Zadar 24-54 (44,4%).
Šut za tri: BISKA PULA 1-18 (5,6%, Đukić); Zadar 11-24 (45,8%, Marin 6, Sesar 2, Sikirić, A. Erslan, Blažević).
Slobodna bacanja: Biska pula 15-27 (55,6%); Zadar 14-22 (63,6%)
Skokovi: Biska Pula 38 (11); Zadar 31 (10).
Osobne pogreške: Biska Pula 14; Zadar 19.