15 C°

Visočanima titula nakon šesteraca

15.08.2011. 22:00

Pobjedom Visočana završen je  malonogometni turnir Kup  Poljica Briga 2011. koji je  ove godine okupio ukupno  34 momčadi. Visočani su u  uzbudljivoj završnici pred  prepunim tribinama u uzbudljivoj utakmici pobijedili  mladu momčad Rupalj nakon izvođenja šesteraca rezultatom 6:5. Junak utakmice svakako je rezervni vratar Visočana Krešimir Kevrić, koji je zaustavio treći  pokušaj udaraca s bijele  točke protivničkog igrača  Božidara Čuline. Prvi u vodstvo u 5. minuti dolaze Visočanci preko Šime Kevrića,  koji se u 13. minuti ponovno  našao u stopostotnoj prigodi. U 18. minuti već je bilo  2:0 kada najbolji igrač turnira Josip Kevrić trese mrežu  protivničkog vratara Dragana Sušića. I kada se činilo da  će lokomotiva zvana Visočane pregaziti protivnika  u 19. minuti, napadač Ruplja  Ivan Demo smanjuje na 2:1  čime se je otišlo na odmor. U  27. minuti Josip Štrkalj izjednačava na 2:2, a isti igrač  u 34. minuti postiže svoj  drugi gol te tako dovodi svoju momčad u vodstvo. I kada  se činilo da će Rupalj izaći  kao pobjednik minutu prije  kraja Josip Kevrić iz slobodnog udarca pogađa rašlje  nakon čega brojnim navijačima Visočana vraća nadu  u pobjedu. Počelo se tako s  izvođenjem šesteraca. Kod  rezultata 5:5 voditelj Visočana Nediljko Bukvić postavlja na vrata rezervnog  vratara Kevrića koji kako  smo u uvodu rekli brani udarac Božidara Čuline te tako  odvodi svoju ekipu na pobjednički tron.
U utakmici za treće mjesto  pobjednika između lanjskog  osvajača turnira Ploče i Smiljevca Pizzerije Mrak, također, su odlučivali udarci s  bijele točke. Nakon što je  utakmica završena rezultatom 1:1 na kraju su zahvaljujući u prvom redu iskustvu te malonogometnom  liscu Josipu Šariću slavili su  igrali s Ploče rezultatom 7:6.
Ivan Knežević, Marin Vidaić i na kraju Ivan Utković  Cito nagrađeni su za uspješnu organizaciju i  vođenje turnira, dok su posebice pohvaljeni i suci Josip  Jole Magaš i Marin Marinović. U ime službeno odsutnih, ninskog gradonačelnika Emila Ćurka te predsjednika ninskog Gradskog  vijeća Davora Ćurjurića  pehare, medalje i novčane  nagrade najuspješnijima su  uručili Vitomir Dražić, Ivan  Ćurjurić i Ivan Knežević.
Finale
VISOČANE6 (3)
RUPALJ5 (3)
Malonogometno igralište  sportskog centra. Gledatelja  650. Suci: Josip Jole Magaš i  Marin Marinović.
VISOČANE: Vranić, Vulić, J. Kevrić (2), M. Kevrić,  Š. Kevrić (1), S. Kevrić, M.  Bukvić, Žigun, B. Bukvić, Š.  Bukvić, K. Kevrić. Voditelj:  Nediljko Bukvić.
RUPALJ: Šušić, M. Vidak,  Štrkalj (2), Čulina, D. Vidak, Zdrilić, Demo (1). Voditelji: Davor Vidak i Mate  Šušić.
Za treće mjesto
PLOČA7 (1)
PIZZERIA MRAK6 (1)
PLOČA: Gravić, Čačić,  Šarić (1), Kapitanović, Pilipović.Voditelji: Dinko  Adžić i Antonio Perović.
SMILJEVAC PIZZERIA  MRAK: Marušić, Zrilić,  Dundović (1), Kvartuč,  Brčić, Ćustić. Voditelj:  Krešo Zrilić.
Finale dječjeg turnira
POLJICA4 (3)
POLJICA BRIG5 (3)
POLJICA: Marušić, B.  Vučković, T. Vučković (1),  M. Vučković, Rosić (1),  Aleksić, Jurlina (1). Voditelj: Mišo Marinković.
POLJICA BRIG: Bukvić,  Smokrović (4), Došen, Gavran, Sijević, Zekanović,  Kojić, B. Ćurjurić (1), L.  Ćurjurić, Rudić, Knežević.  Voditelj: Ivan Ćurjurić.
Na turniru je nastupilo i  osam momčadi dječaka do  15 godina. U finalu su  dječaci Poljica Briga bili bolji od vršnjaka iz Poljica  pobijedivši ih nakon izvođenja šesteraca rezultatom 5:4.

Kup Poljica Briga

1. Visočane – 5.500 kuna
2. Rupalj – 2.500 kuna
3. Pločahar – 1.000 kuna
Najbolji igrač: Josip Kevrić (Visočane)
Najbolji vratar: Slobodan Marušić (Smiljevac Pizzeria Mrak)
Najbolji strijelac: Mate Čulina (Rupalj, 10 golova)

Rekli su:

Nediljko Bukvić, voditelj Visočana:
– Veseli smo i presretni da smo osvojili prvo mjesto među ovolikim  brojem ekipa. Sve čestitke mojim igračima kao i protivničkoj strani koja  je na dostojanstven način podnijela poraz. Dogodine ćemo se potruditi  da ponovno opravdamo ovaj veliki uspjeh.
Davor Vidak, voditelj Ruplja:
– Izgubili smo minimalnim rezultatom. Mogli smo i mi pobijediti, no  ovom prilikom naši su suparnici imali više sportske sreće. Čestitamo im  od sveg srca.
Mate Čulina, najbolji strijelac:
– Premda moja ekipa nije osvojila prvo mjesto, ipak sam radostan  zbog postignutih deset golova koji nisu samo moje djelo već i mojih  suigrača. Sve čestitke pobjednicima.
Slobodan Marušić Riba, najbolji vratar:
– Premda sam ja jedan među najstarijim na ovom turniru bila mi je  čast i zadovoljstvo braniti boje mog kluba i natjecati se među ovim  mladim igračima. Hvala organizatorima na ovih dvadesetak lijepih ljetnih  malonogometnih dana kojih su nam ovdje u Poljica Brigu priuštili.