12 C°

Adžić četvrti na crikveničkom maratonu

Autor: Andrija Prović

15.08.2012. 22:00

Klub daljinskog plivanja Donat u srijedu je u Crikvenici nastupio na sedmom ovosezonskom maratonu u sustavu Cro Cupa. Od 11 Zadrana najuspješniji je bio Dražen Adžić (1971.) koji je stazu od Šila do Crikvenice dugu 3500 metara svladao za 46 minuta i 18 sekundi, čime je osvojio četvrto mjesto u apsolutnom poretku i prvo u kategoriji plivača od 40 do 49 godina. Nedugo za njim cilj je dotakao i šestoplasirani Josip Aralica, a za treći zapažen nastup donatovaca pobrinuo se Filip Erceg s desetim vremenom. Adžić i Aralica nakon sedam ovosezonskih Cro Cup utrka drže prvo i drugo mjesto među predstavnicima M-49 kategorije, a u M-39 razredu vodeći je 32-godišnji Erceg.
Od plivačica Donata najviše se istakla Lucija Aralica, čijih je 53.28 bilo dostatno za sedmo mjesto u ženskoj konkurenciji i potvrdu prve pozicije u kategoriji Ž-15, dok su Silva Masnov i Vekenega Profaca zauzele 13. i 15. mjesto od ukupno 17 natjecateljica sa starta. Najbrži na crikveničkom maratonu bili su Duje Milan (41:44) i Karla Šitić (41:46) iz KDP Split.