Ombli novo zlato

Autor: Viktor Bogut

16.01.2013. 23:00

U Dugom Selu je održan drugi turnir HSTS-a iz serije turnira “Trofej Reno Vinek”, na kojemu je nastupilo 330 igrača iz 55 hrvatskih klubova. Seniorski trofej je osvojio Tomislav Kolarek, bivši igrač Donata, koji je u finalnom susretu nadvisio Filipa Čipina (Zagreb) sa 3:1. Ponovo je odličan nastup imala članica zadarske Jadere Matea Ombla, koja je u konkurenciji kadetkinja osvojila zlato. Nije to bio lak put do titule, iako je finale bio očekivan jer su se sastala dvije najbolje hrvatske kadetkinje, Ombla i Zabočanka Klara Cakol. Ombla je u konačnici slavila 3:2. Međutim, vrlo malo je nedostajalo da se ni Ombla ni Cakol ne plasiraju u finale. Naime, Ombla je u četvrtzavršnici spasila meč-loptu u susretu s Leonom Šantek iz Ljubeščice, dok je Cakol vrlo opasno živjela u poluzavršnici protiv Varaždinke Mihaele Brodar koja je vodila 2:0 u setovima. U Dugom Selu je zapažen nastup imala i druga članica Jadere Dora Ćosić, koja je osvojila sa tri pobjede u grupi, no u osmini finala je poražena Vinkovčanke Eme Botić sa 3:1. Zanimljivost turnira dogodila se u juniorskoj kategoriji, gdje se vidjela velika dominacija igrača Zagreba (koji inače čine prvu postavu u Superligi) koji su na pobjedničkom postolju imali čak četiri svoja igrača. Pobijedio je Tomislav Pucar ispred Filipa Zeljka, dok su treće mjesto podijelili Franjo Josip Marelja i Ivan Jardas. Pucar je u finalu bio bolji od Zeljka sa 3:2 u setovima.