Vaterpoliranje Zadra, epizoda sedma

Autor: Andrija Prović

16.05.2010. 22:00

Nakon osam kola, odnosno sedam odigranih utakmica ovogodišnje Prve B lige, vaterpolisti Zadra 1952 i dalje su bez bodova. Posljednjeplasirana momčad prvenstva u subotu je na Višnjiku ugostila Opatiju, a konačnih 7:19 pokazatelj su da domaći, unatoč problemima s ozljedama, još uvijek kaskaju za konkurencijom.
Šušanj s tri i Peroš s dva pogotka, odlučili su već na startu utakmice pokušati riješiti sve dvojbe. Najraspoloženijim pojedincima u gostujućim redovima pridružuju se Frajman i Turina što je bilo dovoljno za 7:0 seriju Opatijaca, dvije i pol minute do isteka prve četvrtine. Tračak nade Zadru potom donosi Lakoš koji realizira igrača više. No, tanke niti koje su držale domaće u igri, pokidat će se u drugom periodu. Prethodno spominjane dvojbe sada su definitivno riješene te se na veliki odmor odlazi s 1:12.
Dobru rolu momčad Gorana Jovančevića imala je u trećem periodu. Rasterećeni rezultatskom neizvjesnošću, igrači u bijelim kapicama sada djeluju puno odlučnije, a produkt su četiri gola u Vukovićevoj mreži.
Zadar pretposljednju dionicu dobiva s 4:3. Ipak, u posljednjih osam minuta Opatija im uzvraća istom mjerom, a golovi Ančića i Lakoša donekle su ublažili novi potop vaterpolista s Višnjika.
– Loše smo ušli u utakmicu, a sastav poput Opatije to je znao iskoristiti. Probudili smo se u trećoj četvrtini, no bilo je kasno za bilo što promijeniti. Nadam se da ćemo u nadolazećim dvobojima doći do prvih ovosezonskih bodova – reći će Stipe Ančić, jedan od iskusnijih u golobradom zadarskom sastavu.

ZADAR 1952 – OPATIJA 7:19

(1:7, 0:5, 4:3, 2:4)
ZADAR 1952: Curać, Jukić – Šoša, Šunjo, Jurlina, Čurković 1, Raić 1, Jadrešić 1, Stipić 1, Plantak, M. Šarić, Lakoš 1, Santini, Ančić 1. Trener: Goran Jovančević.
OPATIJA: Vuković, Mras, Juraga, Sušanj 5, Žulić 1, Turina 3, Paradžig, Frajman 5, Peroš 2, Deželjin 2, Damjanović 1, Martinčić, Kaluđerović, Samac. Trener: Danijel Kancijanić.

Prva B liga

Rezultati osmog kola: Zadar 1952 – Opatija 7:19, Zagreb – Arsenal 14:20, Biograd – Galeb MR 10:9, Siscia – Salona 9:15, Delfin slobodan.
!,<!,<!,<!,<!,<!,< Salona 7 6 0 1 87:60 12
Galeb MR 7 5 1 1 99:61 11
Siscia 8 5 1 2 102:82 11
Opatija 7 5 0 2 107:72 10
Biograd 7 4 1 2 65:62 9
Delfin 7 2 1 4 67:85 5
Arsenal 7 2 0 5 72:86 4
Zagreb 7 1 0 6 62:101 2