Bibinjci izdržali pedeset minuta

16.09.2013. 22:00

Prvak Druge županijske lige Bibinje i prvak Prve županijske lige Polača u prvom kolu nove natjecateljske sezone 2013./2014. u 1. ŽNL susret su odigrali na neutralnom terenu, u Sukošanu na igralištu Zlatne luke. Naime, na bibinjskom igralištu Franka Lisice na Kobiljku se izvode opsežni radovi, postavlja se novi travnjak. Bibinjska momčad Dejana Butića je značajno oslabljena, nema iz prošlog prvenstva kartoniranog malonogometnog virtuoza Mate Bugarije, Jure Sorić je na svadbi. Na suprotnoj strani novi polački strateg Josip Lončar ne može računati na Luku Bobanovića i Šibenčanina Josipa Gataru.
Bila je to utakmica s dva lica. U prvom poluvremenu Bibinje je srčanošću, željom i angažmanom, defanzivnom taktikom dobro pariralo napadačkoj i poletnijoj igri Polačana. U nekoliko kontranapada ozbiljno su ugrozili i vratara Antonia Tutu, u 40. minuti uzaludno traže najstrožu kaznu, glavni sudac Ivan Zdrilić se ne oglašava.
U drugom poluvremenu sasvim druga priča. Igrala se 52. minuta, korner izvodi polački kapetan Ante Prtenjača, u buketu igrača za “dvije glave” najviši u skoku je bio ionako najviši igrač na terenu, Josip Kolić koji je prava bibinjska napast svih 90+3 minute. Trzaj glavom i lopta je sa 7-8 metara završila pod vratnicu – 0:1.
Bibinjska igra se raspada, ponestaje im zraka, pitanje je vremena kada će ih Polačani dokusuriti. Tjelesno pripremljeni i uigraniji započinju s potpunom dominacijom, uzeli su baš sve što su im Bibinjci pružili. U 58. minuti vratar Mateo Lisica brani nemoguće. Snažnu loptu Romea Čerine odbija sedam,osam metara. Na njegovu i žalost bibinjske publike, umjesto obrambenih igrača na loptu natrčava Š. Prtenjača – 0:2.
Nastavlja Polača dalje, još su goropadniji. Bivši igrač splitskog Hajduka Niko Peraić poluvolejem u 75. minuti loptu poluvisoko s vrha šesnaesterca smješta uz lijevu vratnicu – 0:3.
U svemu su dominantni bili, sve im ide od noge. Slobodan udarac u 88. minuti po sredini terena s udaljenosti oko 25 metara izvodi A. Prtenjača. Eurozgoditak, lopta skida paučinu s gornje desne mrežice – 0:4. Točku na “i” u sudačkoj nadoknadi postavlja Š. Prtenjača – 0:5.

BIBINJE – POLAČA 0:5

SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja 150. Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Ivan Čačić i Denis Vrkić (oba Zadar). Strijelci: 0:1 Kolić (52′), 0:2 Š. Prtenjača (58′), 0:3 Peraić (75′), 0:4 A. Prtenjača (88′), 0:5 Š. Prtenjača (90′).
BIBINJE: M. Lisica, Sekula, L. Sikirić, B. Lisica (od 46. Mirković), Uzelac, V. Lukić, Režan, D. Lisica, B. Bugarija, M. Lukić (od 64. Marjanović), D. Bugarija (od 46. Klarin). Trener: Dejan Butić.
POLAČA: Tuta, M. Grgurović, J. Prtenjača, Bobanović (od 78. Galac), Čerina, Kolić, A. Prtenjača, Perica, Čirjak (od 76. H. Grgurović), Čačić (od 46. Š. Prtenjača), Peraić. Trener. Josip Lončar.