Subota, 27. travnja 2024

8 C°

Zadranke bez šanse u Omišu

16.10.2010. 22:00

Teško je bilo očekivati da košarkašice Zadra u Omišu mogu izvući išta više od dostojanstvenog poraza. Domaći Studenac ekipa je koja kvalitetom zaista odskače od ostatka A-1 lige i puno je bliža Gospiću i Šibeniku nego ovom rangu natjecanja. Zapravo Omišanke samo čekaju izgradnju nove dvorane da se prebace u viši rang.
Zadranke su u prvom kolu poražene, ali su odigrale čvrstu utakmicu i u nekoliko navrate dobro parirale favoriziranim domačicama. Da je bilo malo više prisebnosti prilikom završnica akcije Zadar je nakon prve četvrtine mogao imati mnogo više nego -7, no iako su imale niz kontri, Zadrankama je očito nedostajalo koncentracije da to izmateriziraju. Tako je umjesto plusa, ekipa Marije Mazije vrlo brzo otišla u minus od desetak koševa. No, dobra obrana i kontrola defenzivnog skoka omogučile su Zadrankama da se sredinom druge četvrtine potpuno približe Omišu, no ponovo se promašilo nekoliko otvorenih šuteva, što mnogo iskusnije goščće iskoristile novim odmicanjem. Pitanje pobjednika je riješeno u trećoj četvrtini, kada je razlika otišla do 15 koševa razlike. Nekoliko puta dolazile su Zadranke ispod deset koševa razlike, ali ipak se nije uspjelo stići toliko kvalitetnu ekipu poput Studenac Omiša.
Iduće kolo je Zadar slobodan, a za dva tjedna im u goste dolazi ekipa Pule. Taj dvoboj će za Zadar biti od mnogo veće važnosti. Valja spomenuti da su Zadranke u subotu igrale bez ozljeđenih Božene Tokić i Katarine Popović te bez Lucije Štrmelj za koju još nije stigla dozvola za registraciju.

STUDENAC OMIŠ – ZADAR 75:59

(16:9, 23:23, 24:14, 12:13)
OMIŠ – Školska dvorana.  Gledatelja 100. Suci: Leo Roglić (Split), Kristijan Sindik (Split)
STUDENAC OMIŠ: Puljić 6, Vrvilo 10, Tokić, Dinčić, Buzov 14, Javorčić 11, Šerić 10, Vrkić 2, Kaležić, Todorić, Dilber 2, Šesnić 20. Trener: I. Kalaižić.
ZADAR: Sesar, Jačan 9, Kovačević, Perica 8, Sikirić 10, Skroće, A. Erslan 7, Blažević 10, Majstorović 11, Meštrović 4, M. Erslan. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Studenac Omiš 27:55 (49%), Zadar 18:48 (38%).
Šut za tri: Studenac Omiš 2:11 (18%) Vrvilo, Buzov; , Zadar 2:12 (17%) Jačan, Sikirić.
Slobodna bacanja: Studenac Omiš 15:18 (83%), Zadar (17:26 (65%)
Skok: Studenac Omiš 42 (31+11), Zadar 30 (23+7)