Subota, 27. travnja 2024

Brod ubrzao u trećoj četvrtini

Autor: Viktor Bogut

16.11.2008. 23:00

Nisu uspjeli košarkaši Borik-Puntamike napraviti iznenađenje u Slavonskom Brodu i doći do gostujuće pobjede protiv momčadi Svjetlosti, no u A-1 ligi rijetko tko može očekivati na gostujuće uspjehe. Sama prvenstvena ljestvica dovoljno govori koliko svaka momčad moćno djeluje kod kuće, toliko i ranjivo izgleda vani. U ovom trenutku potpuno očekivano iskače Cedevita, koja ima daleko jači igrački kadar nego ostatak lige, a zagrebački poznavatelji košarke smatraju da bi se baš Cedevita ove sezone mogla aktivno uključiti u borbu za NLB ligu.
Puntamičani su izgubili dvoboj u trećoj četvrtini, kada je domaći igrač Krunoslav Rimac predvodio svoju momčad u seriji od 10:0. Pri rezultatu od 53:53, Brođani su nakon nekoliko minuta imali 63:53 i to vodstvo Borik više nije mogao stići. A do tada gledatelji u Slavoniji vidjeli su egal utakmicu. Puntamičane je predvodio odlični Roko Čiklić, koji je samo u prvoj četvrtini postigao 14 koševa, a nakon što su pokušali igrači Svjetlosti zaigrati agresivnije, Čiklić je pogodio dvije trice. Osim što je imao raspoloženog Čiklića i razigranog kapetana Matu Mrvu, Tihomir Bujan uspio je usporiti utakmicu i spriječiti “divljanje” domaće momčadi, koje ih je karakteriziralo u uvodnim kolima i s kojim su lomili protivnike u Slavonskom Brodu. No, u toj trećoj četvrtini trener Edi Dželalija odlučio je postaviti zonsku obranu i tu se Borik nije snašao. Brzo je domaćin napravio spomenutu seriju i nažalost riješio utakmicu.
U redovima Borik-Puntamike najuspješniji bio je Čiklić s 20 poena, dok je Mate Mrva dodao 18. Brođane je predvodio bivši igrač Borika Paolo Tičina s 18 koševa, sedam skokova i pet asistencija. U idućem kolu Puntamičani u subotu (19) dočekuju momčad Zaboka za koju nastupaju bivši igrači zadarske momčadi Ive Ivanov i Tomislav Dražović.
– Napravili smo nekoliko uzastopnih pogrešaka u obrani. Razigrao se Krunoslav Rimac kojeg smo do tada dobro čuvali, a suci su nam tada dosudili nekoliko sumnjivih odluka, što je na kraju rezultiralo njihovim vodstvom od 10-ak razlike koje mi nismo više mogli sustići. Nedostajalo nam je čvrstoće u obrani da pobijedimo u gostima ovako jaku momčad. U prvom dijelu to smo još i dobro radili, ali potpuno smo pali u nastavku – istaknuo je Bujan. Zadarski strateg u Slavonskom Brodu je imao premalo raspoloženih igrača.
– Osim Mrve i Čiklića nismo više imali raspoloženog igrača. Osim toga plaćamo cijenu odrastanja. Na mjestu organizatora igre Teo Petani djeluje sve bolje, ali on je još nedovoljno iskusan da prelomi utakmicu kad treba. Također i ispod koša igramo sa Šarlijom i Đugumom koji su također neiskusni igrači.

SVJETLOST – BORIK-PUNTAMIKA 83:72

(18:16, 19:24, 28:17, 18:15)
SLAVONSKI BROD – Školska sportska dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Siniša Herceg (Zabok), Zlatko Galiot (Zagreb), Ante Grbac (Split).
SVJETLOST: Radosavljević, Kovač, Budimir 14, Delić 23 (4-6), Tičina 18, Kešina, Raič 8, Pajević 6, Rimac 13 (7-7), Čondrić, Avdić (1-2), Šutalo. Trener: Edi Dželalija.
BORIK-PUNTAMIKA: Čiklić 20 (1-1), Dundov 8 (8-8), Bulić 3, Pavić 7 (1-2), Petani 9 (2-2), Dević, Mrva 18 (4-5), Šarlija 6, Žorž 1 (1-2), Đugum. Trener: Tihomir Bujan.
Šut za dva: Svjetlost 22-46 (47%), Borik-Puntamika 14-33 (42%).
Šut za tri: Svjetlost 9-21 (42%) Budimir 4, Tičina 2, Raič 2, Delić; Borik-Puntamika 9-22 (40%) Čiklić 3, Pavić 2, Mrva 2, Petani.
Slobodna bacanja: Svjetlost 12-15 (80%); Borik-Puntamika 17-20 (85%)
Skok: Svjetlost 30 (24+6); Borik-Puntamika 31 (26+5)

A-1 IGA KOŠARKAŠA

Rezultati 6. kola: Svjetlost – Borik-Puntamika 83:72, Trogir – Kvarner NR 99:74, Zabok – Dubrava 76:68, Šibenik – Dubrovnik 102:78, Alkar – Cedevita 81:92.
Cedevita 11, Šibenik 10, Zabok, Trogir, Svjetlost, Kvarner NR i Borik-Puntamika  9, Dubrava, Dubrovnik i Alkar 8.
Sljedeće kolo (22. studenog): Borik Puntamika – Zabok, Cedevita – Trogir, Dubrovnik – Alkar, Dubrava – Šibenik, Kvarner NR – Svjetlost.