13 C°

Oslabljene Zadranke ostavile dobar dojam

Autor: Andrija Prović

17.02.2010. 23:00

Porazom od Gospića, košarkašice Zadra jučer su na Višnjiku okončale natjecanje u Kupu Ružice Meglaj-Rimac.
Osim dobre predstave u prvom poluvremenu, ekipa Marije Mazije nije mogla pružiti značajniji otpor te je gostujući sastav s konačnih 56:85 napravio očekivan iskorak ka obrani prošlogodišnjeg naslova.
Četvrtfinalni ogled Zadranke otvaraju s petorkom Sikirić, Jeričević, Erslan, Blažević i Akšamović, a ista se gotovo od početka susreta brani zonom. Nakon lošeg postotka realizacije s obje strane, Gospić je sredinom prvog perioda u laganoj prednosti (4:7), dok raspoložena Ivana Blažević ne dopušta gošćama da se odlijepe već na startu utakmice.
Do kraja prvog razdoblja će ući i Ivana Jurčević, jedna od pet Zadranki u redovima Gospića te tricom najaviti da ćemo gledati njeno odlično izdanje. Braniteljice naslova do kraja četvrtine odlaze na plus osam (13:21).
Iako je Jurčević nastavila puniti koš Zadra, Marina Akšamović i Ivana Blažević zaslužne su za 6-0 seriju domaćih, odnosno potkraj druge četvrtine zaostatak od samo tri koša (24:27). Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 26:33.
Očito nezadovoljan učinkom svojih igračica, Stipe Bralić, trener Gospića, nakon pauze je uspio probuditi svoj sastav, a on će u narednih pet minuta otići na 23 koša razlike te riješiti sve dvojbe oko konačnog ishoda, ako ih je uopće i bilo. Zadar će do kraja utakmice uspjeti izmamiti pljesak s nekoliko atraktivnih akcija, dok gošće s finalnih 56:85 kreću po novi naslov u Kupu.
– Ina Marin nam nedostaje. Već u ovoj utakmici vidjelo se da nemamo kvalitetan vanjski šut. U dvobojima koji slijede morat ćemo poraditi na tom segmentu igre i pokušati je što bolje nadomjestiti – rekla je Marija Mazija, trenerica Zadra.

ZADAR 56 – GOSPIĆ CO 85

(13:21, 13:12, 11:31, 19:21)
ZADAR – Dvorana 3 ŠRC Višnjik. Gledatelja: 150. Suci: Mario Goleš (Šibenik), Luka Kardum (Šibenik), Danijela Čikić (Zadar).
ZADAR: Sikirić 4, Sesar 2, Popović 6 (2-2), Majstorović 5 (3-4), Jeričević 4, A. Erslan 4, Skroče, Krstić 2, Blažević 16 (5-8), Meštrović 1 (1-2), Akšamović 12 (0-1), Rogošić. Trenerica: Marija Mazija.
GOSPIĆ CO: Ivezić 11 (1-3), Matić 6 (2-2), Gambiraža 1 (1-2), Jurčević 24, Jelavić 7 (1-5), Vrsaljko 4 (1-2), Bogoje 4, Thomas 9 (4-4), Salopek 12, Augustine 7. Trener: Stipe Bralić.
Šut za dva: Zadar 21-45 (46,7%); Gospić CO 21-36 (58,3%).
Šut za tri: Zadar 1-12 (8,3%, Blažević); Gospić CO 11-44 (25%, Jurčević 6, Salopek 2, Vrsaljko, Thomas, Augustine).
Slobodna bacanja: Zadar 11-17 (64,7%); Gospić CO 10-18 (55,6%).
Skokovi: Zadar 35 (7); Gospić CO 38 (15).
Osobne pogreške: Zadar 14; Gospić CO 16.