23 C°

Majstori zanata

17.04.2011. 22:00

Zanatlija – Zadar 2:6 (3484 – 3575)
Kasumović – Manev 1:3 (586 – 608), Šalić – Ukalović 3:1 (621 – 587), Duspara – Zelić 2:2 (577 – 589), Draženović – Bogdanović 1:3 (575 – 612), Puškarić – Baljak 0:4 (520 – 624), Miličević – Marinović 3:1 (605 – 565).
Pobjedom su se kuglači Zadra oprostili od sezone 2010./11. i na najbolji mogući način završili zaista odličnu sezonu. Tako su Zadrani ponovno obranili titulu prvaka Hrvatske, osvojili drugo mjesto na Svjetskom kupu, osvojili četvrto mjesto u Euroligi, a spomenimo da je kapetan Zadra Mario Baljak postao i pojedinačni prvak Hrvatske.
Zadrani su u subotu odigrali dvoboj posljednjeg kola domaćeg prvenstva u kojemu su u Slavonskom Brodu sa 6:2 bili bolji od domaće Zanatlije. Jasno je bilo da Slavonci neće biti prevelika prepreka zadarskim igračima, iako je sastav trenera Šime Mijolovića sigurno poprilično umoran nakon izrazito teške sezone, koja je na neki način imala svoj vrhunac prije dva tjedna kada su Zadrani nastupili na Final fouru Europske lige.
Pobjede za Zadar u posljednjem kolu su ostvarili Manev, zelić, Bogdanović i Baljak, dok su svoje utakmice izgubili Ukalović i Marinović. Radi bolje razlike u srušenim drvima Zadranima su pripala i dodatna dva poena.

Prva kuglačka liga

Rezultati posljednjeg kola: Zanatlija – Zadar 2:6 (3484 – 3575), Konikom Osijek – Velebit 6:2 (3585 – 3475), Zaprešić – Novska 8:0 (3727 – 3497), Radnik – Željezničar 1,5 – 6,5 (3352 – 3482), Rijeka – Grmoščica 2:6 (3419 – 3516), Poštar – Kandit premijer 6:2 (3503 – 3428).
Poredak: Zadar 41, Zaprešić 33, Konikom Osijek, Poštar 28, Grmoščica 26, Novska 25, Velebit 19, Kandit Premijer 16, Zanatlija 14, MKK Rijeka 13, Radnik 11, Željezničar 10

Tko gdje

Prvak Hrvatske je postao Zadar, što mu je osiguralo nastup na Svjetskom kupu početkom iduće sezone. Drugo mjesto očekivano je osvojila momčad Zaprešića, a to će im donijeti nastup na Europokalu. Trećeplasirani Konikom Osijek ima pravo nastupa na NBC pokalu. Iz lige su ispale dvije posljednjeplasirane momčadi, Radnik i Željezničar.

Bogdanović najbolji igrač lige

Branislav Bogdanović, član Zadra, uvjerljivo je osvojio titulu najboljeg igrača lige. Bogdanović je imao odličnu sezonu u Zadru te je od početka sezone prikazivao zaista kvalitetne igre. Osječanin u zadarskim redovima u prosjeku je rušio 632,97 drva. Među prvih deset igrača lige još su se našli Kostadin Manev koji je na šestom mjestu te Luka Ukalović koji je deseti.