14 C°

Zadar kod prvaka Hajduka II, Primorac kod kuće ‘lomi’ Kamen

17.05.2017. 22:00

Nakon 31. kola Treće HNL lakše se diše i na Stanovima, i na igralištu Kazimir i Silvestar u Biogradu. Naime, i Zadar i Primorac ostvarili su pobjede, momčad Ivana Pudara na svom travnjaku protiv GOŠK-a 2:1, dok je momčad Lea Šarića slavila u Dugom Ratu protiv Orkana 1:3. Momčadi sa Stanova ovo je prva pobjeda nakon sedam kola bez osvojenog troboda, a Primorac je po svemu sudeći ovim slavljem osigurao ostanak u trećeligaškom društvu. Za očekivati je da će obje momčadi u odličnom raspoloženju i rasterećeni ući u dvoboje koji ih očekuju ovog vikenda u sklopu 32. kola. A radi se o pravim nogometnim poslasticama. Zadar će put Splita na noge, sada već sigurnom prvaku Lige i budućem drugoligašu Hajduku II. S druge strane Biograjce očekuje ogled pred svojim navijačima. Oni u kraljevskom gradu dočekuju momčad Kamena. Za očekivati je da u obje utakmice neće nedostajati uzbuđenja, mogli bi pretpostaviti, i neizvjesnosti. Hajduk II će sigurno na svom travnjaku željeti protiv Zadra dokazati da su najbolja momčad Treće lige jug. Njihova statistika je impresivna, prvo mjesto drže sa 67 bodova, čak 21 više od momčadi sa Stanova. I gol razlika im je fantastična, zabili su 78 golova, a primili samo 25. Zadar s druge strane ima gol razliku 46:36. Međutim splitske “bile” sigurno još “boli” jesenski poraz na Stanovima, taj dvoboj završio je rezultatom 1:0 u korist, tada momčadi Josipa Butića. Bio je to interesantan dvoboj u koji je Hajduk II ušao s čak šest igrača iz prve postave momčadi s Poljuda, ali zadarski dišpet je bio jači. Zadrani su pružili fantastičnu partiju i golom Josipa Jurjevića u 56. minuti pobijedili lidera. Kuriozitet iz tog dvoboja je da su obje momčadi od 3. minute igrale s deset igrača nakon što su zbog međusobnog koškanja isključeni Dragan Župan i Ante Erceg, mogli bi konstatirati čak i malo prestrogo. Ali, koga briga kada je Zadar slavio. Možemo se samo nadati da će to isto ponoviti i u gradu podno Marjana. Ili barem osvojiti bod.
Biograjce također očekuje zahtjevan posao, ali ipak malo lakši nego Zadrane. Oni će na svom travnjaku ugostiti momčad iz Ivanbegovine. Motiva kod “primoraca” ne bi smjelo nedostajati jer je u jesenskom dijelu Kamen na svom travnjaku bio bolji slaveći rezultatom 2:0. Strijelci za domaćine tada su bili Filip Omazić u 44. minuti i Ivan Žužul u 79. Bodovna razlika između ova dva kluba iznosi tri boda uz napomenu da ni jednima ni drugima još uvijek nisu upisani bodovi iz neodigranih utakmica s Neretvom. Kamen je trenutačno na 7. mjestu s 45 bodova, dok Primorac ima 42. Što se tiče gol razlike Biograjci su uspješniji. Oni su u plusu za tri pogotka, dok je momčad iz Ivanbegovine primila četiri gola više nego što je postigla. Nadajmo se da će Biograjci pobjedom na svom travnjaku preskočiti Kamen u poretku i dva kola prije kraja sezone navijestiti sasvim solidan konačni plasman.