Utorak, 16. travnja 2024

25 C°

Premijera u znaku Šibenčanki

17.10.2011. 22:00

Prvu ovosezonsku A-1 utakmicu pred domaćom publikom košarkašice Zadra okončale su očekivanim, ali i visokim 53:83 porazom od favoriziranog Jolly JBS-a. “Bijelo-plave” sinoć su demonstrirale vrlo dobro izdanje u prvom poluvremenu, no u drugom, impresionirane snagom suparnica, nisu znale nastaviti započeto.
Na otvaranju susreta Zadar se predstavio s petorkom: Sesar, Balić, Erslan, Majstorović i Bilić, igračicama koje su pokušavale odgovoriti na dominaciju Šibenčanki podno obruča, odnosno zaustaviti sve veći broj “lakih” koševa iz polukontri. No, bez većeg uspjeha. Semafor je sredinom prve četvrtine pokazao 6:15, a za ovaj je rezultat najzaslužniji bio gostujući dvojac Ćakić i Ivanković. Bilo je jasno da se Zadar u reketu ne može nositi s ekipom koja dominira u visini, pa je zaostatak nastojao smanjiti sve češćim šutovima s poludistance. Na radost 100-injak gledatelja na Višnjiku to mu je u 7. minuti i pošlo za rukom: ubačajima Perice i Štrmelj približio se na 15:19, no do konca prve dionice Jolliete su ponovno otišle na plus osam (17:25).
“Bijelo-plave” još su odlučnije ušle u sljedećih 10 minuta; na krilima Lare Nikpalj početkom druge četvrtine stigle su na obećavajućih 24:25 te prisilile gostujućeg stratega Milatovića da pozove prvi predah. Igračice Marije Mazije pronašle su pravi ritam boljim postotkom realizacije i smanjivanjem broja izgubljenih lopti, međutim, ključno je pitanje bilo kako ga zadržati do odlaska na veliki odmor. Šibenik je odgovorio agresivnijom obranom, što mu je do poluvremena omogućilo da raspolaže s prednošću od četiri do sedam koševa, no Zadar je i dalje ostao u igri, pobrinuvši se da u nastavak uđe s aktivnih i, s obzirom na renome suparnica, minimalnih 33:39.
U brzinu, tj. dvije više Jolly je prebacio odmah na startu drugog dijela, kada je napravio 9-0 seriju (33:48). Prvi  pogodak domaćih vidjeli smo tek nakon tri minute igre, a za njega se tricom pobrinula Lara Nikpalj, prvo ime u Mazijinom sastavu. Ipak, njen ubačaj nije najavio novi povratak Zadranki, već je pokazao da je krilna igračica jedina koja je spremna nastaviti tamo gdje je stala u prvom dijelu, dok su njene suigračice izgledale kao da su se odjednom preplašile mogućeg iznenađenja. “Crvene” su tako u 27. minuti upisale višak od 20 koševa (38:58), a s istom se razlikom ušlo i u posljednji period (40:60).
S obzirom da je pitanje pobjednika već bilo riješeno, Zadar je posljednje minute dvoboja mogao odigrati rasterećenije, međutim, Šibenik je zadržao primat i u završnici susreta: na kraju upisao najvećih plus 30 (53:83).

ZADAR – JOLLY JBS 53:83

(17:25, 16:14, 7:21, 13:23)
ZADAR – Dvorana 3 ŠRC Višnjik. Gledatelja: 150. Suci: Leo Roglić i Kristijan Sindi (oba Split).
ZADAR: Štrmelj 3, Sesar 6, Perica 2, Balić 10 (6-6), Nikpalj 14 (2-4), Erslan 2, Majstorović 9 (1-2), Bodrožić, Vukić, Bilić 7 (1-2). Trenerica: Marija Mazija.
JOLLY JBS: Cigić 2, Stojanović, Ćunčić 16 (2-2), Čakić 12 (2-2), Chiabov 6 (4-4), Dujić, Mišura 13 (3-3), Semren 20 (2-3), Smolić, Di Mauro, Ivanković 12 (0-1), Periša 2. Trener: Momir Milatović.
Šut za dva: Zadar 17-50(34%); Jolly JBS 32-55 (58%).
Šut za tri: Zadar 3-14(21%, Nikpalj 2, Štrmelj); Jolly JBS 2-9 (22%, Čakić 2).
Slobodna bacanja: Zadar 10-14 (71%); Jolly JBS 13-15 (87%).
Skokovi: Zadar 28 (8); Jolly JBS 39 (8).
Osobne pogreške: Zadar 13; Jolly JBS 16.

PRVA LIGA KOŠARKAŠICA

Rezultati 1. kola: Zadar – Jolly JBS, Rockwool Pula – Pleter 85:66, Croatia 2006 – Novi Zagreb 44:69, Dubrava – Gospić CO 54:118, Agram – Medveščak, Studenac Omiš slobodan.
U 2. kolu (22./23. listopada) igraju: Zadar – Agram ZG, Medveščak – Rockwool Pula, Studenac Omiš – Croatia 2006, Novi Zagreb – Dubrava, Jolly JBS – Gospić CO, Pleter slobodan.

Mazija: Nisam zadovoljna igrom

Bilo je samo pitanje vremena kada će Jolly otići na razliku od 30 koševa. Nisam zadovoljna rezultatom, kao ni nastupom mojih igračica koje su, smatram, mogle i trebale dati više. U sljedećim utakmicama ćemo morati ponuditi puno više – izjavila je trenerica Zadra Marija Mazija.