Trasirali premijerligaški put

Autor: Andrija Prović

18.04.2010. 22:00

Zadarski rukometaši preksinoć su svladali i drugu uzastopnu gostujuću prepreku, a četvrtom pobjedom u nizu došli su nadomak Premijer lige. U 22. kolu Prve Dukat HRL nadigrali su Ivančicu te 29:32 i porazom Gorice u derbiju s Arenom opet zasjeli na čelo ljestvice. Izabranici Roka Paleke tako su još više trasirali put prema elitnom razredu hrvatskog rukometa, međutim, konačan rasplet još je uvijek daleko. Sada s Arenom i Goricom čine vodeći trolist s jednakim brojem bodova, dok ih do kraja očekuju još četiri važna ispita.
Uvodne minute u Ivancu ponudile su bolju igru Zadra. Unatoč nekoliko propusta u obrani, gosti postupno grade prednost. Plus od tri, odnosno četiri gola činio se dostatnim da uspješno zaključe prvo poluvrijeme. No Ivančica tada pokazuje zašto slovi za “momčad koja se nikad ne predaje”. Njihov je pritisak urodio plodom, a sada sve nervozniji Zadrani, i sve više griješe. Posebno kod realizacije izglednih prilika. Ponajviše zahvaljujući inspiraciji Buovca i Bašića, Slad do velikog odmora ipak uspijeva zadržati minimalnu prednost (17:18). No, ne i početkom drugog dijela. Rukometaši iz Mocira našli su se u situaciji da moraju loviti zaostatak od dva gola, a da pritom najčešće imaju jednog ili dva igrača manje. Do kraja utakmice tako će sakupiti 18 minuta isključenja.
Ipak, na terenu nije bila samo jedna momčad s karakterom. Buovac je povukao kada je bilo najpotrebnije, slično kao i obrana Zadra. Od 45. minute voda se postepeno slijevala na mlin “plavih”. Za njihov novi nalet Ivančica ne nalazi rješenje te se Zadrani s teškog gostovanja vraćaju s dva zlata vrijedna boda.
– Bila je ovo izuzetno teška utakmica. Ivančica nikako nije posustajala, štoviše, cijelo vrijeme su išli ‘na glavu’. Unatoč problemima s isključenim igračima, uložili smo krajnji napor i uspjeli okrenuti dvoboj u svoju korist. Ovo je vrijedan rezultat, no nemamo mjesta opuštanju. Sada moramo ići korak po korak, a prvi je onaj s Triljem – pod dojmom netom završenog susreta, istaknuo je trener Zadra Roko Paleka.

IVANČICA IVANEC – ZADAR SLAD 29 (17):32 (18)

IVANEC – Dvorana srednje škole Ivanec. Gledatelja: 250. Suci: Luka Matić (Petrinja), Dario Zečević (Zagreb).
IVANČICA IVANEC: Matuček (15), Posavec, Gotal 3, Kelemen, Jakopović 6 (6), Lančić 1, Kušen, Težak, Putarek 2, Kutnjak 1, Harjač 2, Vidaček 5, Štefičar, Mateša, Peček 9, Kojarić. Trener: Dragutin Darabuš.
ZADAR SLAD: Balent (16 + 1), Cota (4), Vučković 6, Buovac 10, Mijolović, Samaržija, Bašić 9 (4), Jerak, Peronja, Brkljača 1, Vidović 2, Humbolt, Markić 2, Torbarina, Peša, Miletić 2. Trener: Roko Paleka.
Sedmerci: Ivančica Ivanec 6 (7); Zadar Slad 4 (5).
Isključenja: Ivančica Ivanec 6 minuta, Zadar Slad 18 minuta.